Avaya Flare Experience - nowoczesny tablet dla biznesmenów

Avaya Flare Experience
Avaya Flare Experience
Henryk Tur

16.09.2010 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Avaya Flare Experience to nowy tablet firmy Avaya, przeznaczony głównie do prowadzenia rozmów wideo oraz głosowych, dzielenia się dokumentami i pracy grupowej.

Avaya Flare Experience to nowy tablet firmy Avaya, przeznaczony głównie do prowadzenia rozmów wideo oraz głosowych, dzielenia się dokumentami i pracy grupowej.

Urządzenie zaprojektowano na bazie architektury Avaya Aura w pełni wykorzystującej protokół Session Initiation Protocol (SIP). Jak powiedział Jakub Abramczyk, dyrektor zarządzający Avaya Poland:

Dzięki Avaya Flare Experience jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom najnowocześniejsze rozwiązanie dostępne obecnie na rynku. Dzięki usprawnieniu komunikacji między pracownikami pracodawcy będą mieli zdecydowanie większy wpływ na lepsze wyniki firmy przy jednoczesnej redukcji kosztów pracy. Nasze rozwiązanie nie wymaga dużej przepustowości sieci, zajmuje mniejsze pasmo niż inne systemy dostępne na rynku. Oprócz doskonałej jakości wyróżnia je atrakcyjna cena – aż 30 proc. niższa od cen produktów konkurencji.
Obraz

Avaya Flare Experience ma nowatorski interfejs umożliwiający szybki i łatwy dostęp do stron WWW, połączeń audio/wideo, konferencji, komunikatorów oraz portali społecznościowych, z widocznym statusem użytkowników. Istotną funkcją interfejsu jest centralny punkt (spotlight), który pokazuje aktywne połączenia i bieżącą komunikację.

Aby rozpocząć komunikację, wystarczy dotknąć i przeciągnąć kontakty z wybranego katalogu do tego obszaru. Gdy klikniemy w ikonę pod zdjęciem danej osoby, pojawi się okienko dialogowe z klawiaturą. Umożliwia ono wpisanie wiadomości tekstowej. Rozwiązania zostały opracowane na podstawie systemu operacyjnego Android. Mamy tu między innymi funkcje:

  • dotknij i przeciągnij (touch and swipe) - umożliwia komunikację w dowolnym trybie, odczytywanie wiadomości, planowanie spotkań i zebrań oraz otrzymywanie alertów i przypomnień;
  • udział w konferencjach i rozmowach, zarówno głosowych, jak i wideo z wykorzystaniem mechanizmu „przeciągnij i upuść” (drag-and-drop); możliwość zawieszenia udziału w połączeniu i wykonania dodatkowych interakcji z użyciem głosu, poczty elektronicznej i komunikatorów, a następnie ponownego dołączenia do konferencji bez przerywania bieżącego połączenia;
  • wirtualny wizytownik - zapewnia jednolity widok wielu katalogów, w tym korporacyjnych, osobistych oraz list użytkowników serwisów Facebook i Twitter - użytkownicy mogą przeglądać wizytownik w celu znalezienia osoby, z którą chcą współpracować, mają możliwość sprawdzenia jej dostępności i wyboru preferowanej metody komunikacji, a także uruchomienia połączenia;
  • możliwość pobierania aplikacji biurowych i biznesowych, między innymi coraz większej liczby narzędzi dostępnych na platformie Android.
Obraz

Pakiet Avaya Flare Experience jest dystrybuowany wraz z urządzeniem Avaya Desktop Video Device, jednak wkrótce dostępne będą wersje dla komputerów PC, laptopów, tabletów i smartfonów.

Źródło: informacja prasowa

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)