AVI do DVD

Grzesiek Powalski

14.10.2008 12:44

Są sytuacje, kiedy nie można tak po prostu kupić kamery, która nagrywa od razu filmy DVD, czy odtwarzacza AVI. I trzeba sobie jakoś radzić.

Są sytuacje, kiedy nie można tak po prostu kupić kamery, która nagrywa od razu filmy DVD, czy odtwarzacza AVI. I trzeba sobie jakoś radzić.

Na początek powinieneś zastanowić się nad oprogramowaniem, którego chcesz użyć. Programy są raczej porównywalne. Część z nich może ci się wydać łatwa w obsłudze i bardzo intuicyjna. Inne znowu będą toporne i nie będziesz chciał mieć z nimi do czynienia. Najlepiej jeśli ściągniesz sobie wersję trial i wypróbujesz kilka różnych programów, a potem kupisz ten, który ci najbardziej odpowiada.

Najbardziej znanymi programami są: Adobe Premier, Magix, Nero, Pinnacle oraz Roxio Easy Media Creator. Są, jak wiadomo, drogie i nie ma sensu, żebyś kupował programy przed ich wypróbowaniem. Okres próbny to czas na wypróbowanie standardowych opcji.

Większość ze wskazanych programów wyświetli najpierw linię czasu. Potem pozwoli ci otworzyć i przeciągnąć pliki, które chcesz nagrać na linię czasu, gdzie możesz łączyć poszczególne części, aby stworzyć swój własny film. Program powinien pozwolić ci poprawiać elementy, nakładać je na siebie, rozjaśniać obraz i ściemniać go. Dostępne powinny być także takie operacje, jak zmiany poziomu dźwięku, czy dodawanie oznaczeń poszczególnych rozdziałów, abyś mógł przeskakiwać do konkretnych miejsc, kiedy już ostatecznie uda ci się wypalić własne DVD.

Jeśli planujesz dodać do swojej prezentacji jakieś zdjęcia, które będą się tam stale wyświetlać, musisz zwrócić uwagę, że nie ma takiej możliwości w niektórych wymienionych przeze mnie programach. Niektóre z nich nie obsługują też formatu AVI, czy MPG. Musisz uważać na niektóre programy, które kiepsko synchronizują dźwięk i obraz. Przetestuj swój film na kilku fragmentach. Może okazać się, że to, co wyglądało dobrze na początku, jest źle zsynchronizowane w połowie filmu.

Dobrym freeware?owym programem jest VirtualDubMod. Możesz go ściągnąć ze strony www.sourceforge.net. Nie jest zbyt intuicyjny i pewnie będziesz musiał znaleźć kodeki, aby edytować niektóre formaty video, ale jest to narzędzie, które daje ci dość duże możliwości kreacji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)