Backup twojego dysku- tutorial dla Windowsa

Grzesiek Powalski

18.10.2008 06:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli nie zdecydowaliście się na backup swoich danych przez któryś z podawanych przeze mnie wcześniej serwisów i chcecie chwilkę pomęczyć się sami, to zapraszam do dalszej lektury.

Jeśli nie zdecydowaliście się na backup swoich danych przez któryś z podawanych przeze mnie wcześniej serwisów i chcecie chwilkę pomęczyć się sami, to zapraszam do dalszej lektury.

Aby zrobić backup swoich danych potrzebujesz:

  1. Komputera z systemem Windows.
  2. **Zewnętrznego dysku twardego. **(jeśli będziesz taki kupował pamiętaj, że powinien być ok. 5 razy większy od pojemności, którą chcesz backupować).
  3. **Serwera FTP. **(Opcjonalne)

Backup krok po kroku:

  1. **Skonfiguruj swoje oprogramowanie i sprzęt. **Ściągnij i zainstaluj darmowy program  SyncBack Freeware v3.2.9(http://www.2brightsparks.com/downloads.html). SyncBackSE 4.0 jest dostępne do kupienia za $25. Ten tutorial korzysta z wersji 3.0. Kiedy twój dysk zewnętrzny jest podłączony do komputera i włączony nazwij go \Backup\ i przejrzyj w Explorerze. Utwórz 3 foldery i nazwij je \Nightly,\ \Weekly\ i \Monthly.
  2. Utwórz profil backupu. Odpal SyncBack. Stwórz nowy profil i nazwij go \Nightly local backup.\ Ustaw folder źródłowy na folder twoich dokumentów, a jako folder docelowy backupu ustaw \Nightly.
  3. **Wybierz dokumenty, których kopie chcesz zrobić. **Może to być cały folder \Moje dokumenty\
  4. ale nie musi być. Jeśli chcesz wybrać coś mniejszego musisz wybrać subkategorie, które są domyślnie wyłączone przez SyncBack.
  5. **Ustaw powiadamianie mailowe o nieudanym backupie. **Włącz opcje zaawansowane w SyncBack naciskając przycisk \Expert. Aby otrzymać maila o backupie niezależnie od tego, czy się on uda czy nie w okienku E-mail, zaznacz \E-mail the log file when the profile is done.\ Jeśli chcesz wiedzieć tylko o nieudanych próbach zaznacz \Only e-mail the log if an error occurs.\ Ustaw opcje serwera SMTP i naciśnij przycisk \Test E-mail Settings.
  6. Harmonogram działania. Teraz wciśnij belkę \Misc\ i naciśnij przycisk Schedule. Ustaw czas backupu i upewnij się, że ustawiłeś hasło dla tego zadania klikając przycisk \Set Password.

Te same czynności powtórz dla tygodniowego i miesięcznego backupu, oczywiście umieść je w odpowiednich folderach. Po zrobieniu tego możesz wykonać testy (zajmują dużo czasu, jeśli posiadasz dużą ilość informacji, które masz na dysku).

Możesz dodatkowo przenieść swoje dane na serwer FTP. W tym celu, stwórz profil "Nightly Remote Backup" na SyncBack. Zabezpieczcie swoje dane hasłami przed wysłaniem ich na serwer.

Źródło: LifeHacker

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)