Basista Nirvany nie potrafi zagrać własnej piosenki w Rock Band

Basista Nirvany nie potrafi zagrać własnej piosenki w Rock Band18.01.2009 14:19
Basista Nirvany nie potrafi zagrać własnej piosenki w Rock Band
Michał Kowal

Krist Novoselic nie jest typem gracza. To basista, który zasłynął graniem w zespole Nirvana. Kiedy w sklepie natknął się na stoisko z Rock Band 2 postanowił spróbować. Wiedział, że jest tam piosenka Nirvany - In Bloom. Jaki był efekt? Oczywiście znam linię basu do piosenki, ale nie mogę osiągnąć biegłości w tym nowym sposobie grania. - tłumaczy Novoselic.

Krist Novoselic nie jest typem gracza. To basista, który zasłynął graniem w zespole Nirvana. Kiedy w sklepie natknął się na stoisko z Rock Band 2 postanowił spróbować. Wiedział, że jest tam piosenka Nirvany - In Bloom. Jaki był efekt?* Oczywiście znam linię basu do piosenki, ale nie mogę osiągnąć biegłości w tym nowym sposobie grania.* - tłumaczy Novoselic.

Novoselic na pewno zna In Bloom. Grał ją tysiące razy na próbach, koncertach, w studio. Jednak z plastikowym kontrolerem nie  poszło mu najlepiej. Do zdarzenia doszło w centrum handlowym:

Wiedziałem o Rock Band ponieważ Nirvana ma w nim parę swoich piosenek. Nigdy wcześniej nie próbowałem zagrać. Przeszedłem przez menu i znalazłem piosenkę In Bloom. Podniosłem mały kontroler kształtem przypominający gitarę i zacząłem koncert. Oczywiście znam linię basu do piosenki, ale nie mogę osiągnąć biegłości w tym nowym sposobie grania.

Gra przypominała mi Space Invaders. Starałem się trafiać w nuty zmierzające w dół ekranu, ale nie wyrabiałem.

W międzyczasie jakiś dzieciak przyglądał się jak męczę się z grą. Poczułem się skrępowany i zdjąłem kontroler. Podałem go mu, a on zaczął grać. Był naprawdę dobry! Nie miał pojęcia, że to ja byłem muzykiem, którego on naśladował w grze, a ja mu nie powiedziałem.

380883791197512604
Źródło zdjęć: © [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/nirvanainconcert_1993.jpg)

Myślice, że Novoselic był zawiedziony? Nic z tych rzeczy:

Pomijając moje pierwsze doświadczenia jako gracz, kocham Rock Band. Zamiast dzielić się plikami , ludzie znowu kupują muzykę! HA!!

Pomijając to zagadnienie lubię sposób w jaki gra sprawia, że odbiorca skupia się na poszczególnych elementach utworu. Kiedy słucham piosenki, zwykle staram się wychwycić linię basu. W Rock Band możesz to zrobić, a dodatkowo widzisz jak przelatują nuty.

Źródło: Kotakuwikimedia commons

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)