Batman według Jossa Whedona

Batman według Jossa Whedona

Ireneusz Podsobiński
13.08.2008 10:00

Pomimo że skrypt Michaela Baya do Mrocznego rycerza może być tak nie do końca autentyczny, to scenariusz Jossa Whedona, twórcy Buffy i Firefly, do Batmana - Początek istnieje jak najbardziej. Informację tę zdradził sam zainteresowany, który swego czasu starał się o posadę reżysera filmu. "Klimat był podobny, ale mój był mniej epicki."

Pomimo że skrypt Michaela Baya do Mrocznego rycerza może być tak nie do końca autentyczny, to scenariusz Jossa Whedona, twórcy *Buffy *i Firefly, do Batmana - Początek istnieje jak najbardziej. Informację tę zdradził sam zainteresowany, który swego czasu starał się o posadę reżysera filmu. "Klimat był podobny, ale mój był mniej epicki."

"Mój skrypt traktował bardziej o rozwoju i miał miejsce głównie w Gotham." - opowiada Whedon. Ciekawy jest fakt, że nie planował on użycia żadnych komiksowych łotrów. "W mojej wersji pojawił się ktoś nowy i może dlatego nie użyli mojego scenariusza. To był ktoś podobny do Hannibala Lectera, kto siedział już w Arkham Asylum, a Bruce na swój sposób pobierał u niego nauki." Brzmi, jakby to ująć, "oryginalnie", ale dobrze się stało, że wykorzystano skrypt Davida Goyera.

Joss Whedon nie jest jednak zgorzkniałym przegranym i chwali wersję Christophera Nolana. "Kocham respekt z jakim potraktował postać Batmana. Uważam, że Nolan wykonał kawał świetnej roboty, wykorzystując stylistykę komiksu." Powiem szczerze, że miło mnie zaskoczył tym stwierdzeniem. Do tej pory jakoś nie darzyłem go szacunkiem, gdyż nie stworzył nic nadzwyczajnego, a na dodatek popełnił scenariusz do Obcego 4.

Foto: 20th Century Fox

Źródło: Cinematical

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)