[Endless Ideas](http://mybebook.com/p33/Introducing-the-'mini'-BeBook-(5) zaprezentowała właśnie zdjęcia kolejnego czytnika ebooków. Oprócz oczekiwanego już od targów CeBIT readera BeBook 2, teraz z jeszcze większą niecerpliwościa będziemy oczekiwać na BeBooka "mini", który ma kosztować poniżej 200 $.

bETgfsSt

Pomalutku zaczynamy (a właściwie producenci) zbliżać się do magicznej granicy ceny, przy której lawinowo powinna ruszyć sprzedaż i dostępność czytników. Im więcej ich się będzie sprzedawać tym będą mogły być tańsze, chodzi tylko oprzekroczenie tego progu. Wydaje się, że w krajach bardziej rozwiniętych technicznie taka granicą może być własnie 200 dolarów / euro. U nas to jeszcze ciągle drogo, ale to i tak spory postęp w porównaniu z dotychczas najtańszymi czytnikami.

BeBook "mini" ma być zmniejszoną (o 2,5 cm) wersją obecnie dostępnego czytnika BeBook. Będzie posiadał 5-calowy wyświetlacz e-ink, obługiwał karty SD i wiele formatów cyfrowych publikacji (pdf, mobi, prc, epub, lit, txt, fb2, doc, html, rtf, djvu, wol, ppt, mbp, chm, bmp, jpg, png, gif, tif, rar, zip, mp3), podobnie jak starszy i większy brat. Jak widać na zdjęciu, poza rozmiarem obeie wersje właściwie niczym sie nie różnią.

Data dostępności jeszce nie jest znana. Latem ma na pewno pojawić się BeBook 2, a BeBook mini równiez spodziewany jest jeszcze w tym roku.

bETgfsSv

Źródło: Engadget

Komentarze (0)
bETgfsTr