Będzie Quad-Core i integra z DX11 firmy VIA

Firmie VIA ostatnimi czasy nie wiedzie się najlepiej. Ta najmniejsza firma, produkująca m.in. procesory, przyniosła 1,44 miliarda dolarów strat w pierwszej połowie tego roku. Koncern nie zamierza się poddawać.

VIA Nano
VIA Nano
Jacek Klimkowicz

06.09.2010 20:30

Firmie VIA ostatnimi czasy nie wiedzie się najlepiej. Ta najmniejsza firma, produkująca m.in. procesory, przyniosła 1,44 miliarda dolarów strat w pierwszej połowie tego roku. Koncern nie zamierza się poddawać.

Procesory Nano tajwańskiego producenta nie są zbyt popularne, choć oferują one zazwyczaj lepszą wydajność niż konkurencyjne, jednordzeniowe procesory Intel Atom. Niestety, siła marketingu sprawia, że "małe żuczki" nie mają racji bytu.

VIA jednak wierzy, że wygra najlepszy procesor i zapowiada, iż jeszcze w tym roku pojawią się nowe, dwurdzeniowe procesory Nano. Wedle niepotwierdzonych jeszcze informacji, ma on być taktowany zegarem 2 GHz, posiadać 2 MB pamięci podręcznej 2 poziomu oraz szynę 1333 MHz. Ma być wykonany w procesie 40 nm. Będą one konkurować z procesorami Intel Atom i linią procesorów AMD Nile.

W 2011 roku tajwański producent planuje co najmniej jeden czterordzeniowy układ oraz (również nieoficjalne informacje) chipset ze zintegrowaną grafiką obsługującą DirectX 11.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.