BenQ ma monitor/telewizor

BenQ ma monitor/telewizor

BenQ ma monitor/telewizor
Szymon Adamus
16.06.2010 09:41

Wczoraj rzuciliśmy okiem na dotykowego Acera 231H, monitor, który może sprawdzić się nieźle nie tylko z komputerem, ale i Blu-ray. Dzisiaj coś więcej. Monitom i telewizor w jednym. Od BenQ.

Wczoraj rzuciliśmy okiem na dotykowego Acera 231H, monitor, który może sprawdzić się nieźle nie tylko z komputerem, ale i Blu-ray. Dzisiaj coś więcej. Monitom i telewizor w jednym. Od BenQ.

Głównymi zaletami modelu BenQ MK2443 mają być cena i wszechstronność. 23,6-calowy panel LCD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli jest z jednej strony monitorem (wielkość), ale z drugiej po prostu małym telewizorem (wbudowany tuner DVB-T MPEG4, złącza 2 x HDMI, DVI, component). Wszystko zależy od tego jak będziemy chcieli go wykorzystać. Jeśli idzie o cenę, to producent proponuje swoje urządzenie w sugerowanej cenie detalicznej 1099 zł z gwarancją door-to-door na dwa lata.

Generalnie szału nie robi, ale jeśli ktoś szuka czegoś mniejszego do komputera nie chcąc jednocześnie rezygnować z możliwości podłączenia dodatkowych źródeł obrazu i sprawdzenia czy aby przypadkiem DVB-T nie zaczęło działać, to czemu nie.

Monitor/telewizor można dostać bez problemu w sklepach internetowych. Ceny zaczynają się od 1023 zł.

Poniżej załączam pełną treść informacji prasowej producenta.

BenQ MK2443 – monitor i TV w jednym

23,6 calowy ekran o rozdzielczości full HD (1920x1080), dynamiczny kontrast 60.000:1, czas reakcji 5ms, wbudowany cyfrowy tuner TV z MPEG-4 Sugerowana cena detaliczna 1.099 zł (z VAT). Gwarancja 24 miesiące door-to-door.

Czerwiec 2010 - BenQ wprowadza na polski rynek nowy modelu – uniwersalnego monitora i odbiornika telewizji cyfrowej w jednym – BenQ MK2443.

BenQ MK2443 o przekątnej obrazu 23,6 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, to kolejny model, BenQ, który ma zaspokajać zapotrzebowanie na komputerowe monitory o dużej przekątnej obrazu, a z drugiej strony, na rosnące zainteresowanie urządzeniami oferującymi jednocześnie wysokiej klasy obraz cyfrowej TV.

BenQ MK2443 jest pierwszym monitorem BenQ oferującym wsparcie dla standardu MPEG-4, a także dla kodeków obrazu H.264, standardu graficznego JPEG, i MP3. Monitor wyposażono w zestaw gotowych zestaw programów: Standard/Music/Movie/Sports/User do automatyczne ustawienia parametrów obrazu w zależności od typu mediów – muzyka, film, czy obraz dynamiczny – gry, programy sportowe, etc.

BenQ MK2443 ma czas reakcji 5 ms oraz pełną rozdzielczość Full HD, jasność 300cd/m2oraz kontrast (dynamiczny 60.000:1 i statyczny: 1.000:1). Rozdzielczość Full HD oznacza w praktyce, że monitor zaprojektowany dla odbierania sygnału 1080p 24Hz dla najlepszej jakości obrazu, dając odbiorcom rzeczywisty obraz bez zakłóceń, przekłamań oraz innych zniekształceń. Zastosowana technologia Senseye Human Vision – rozszerzona technologia polepszenia obrazu, która naśladuje zachowanie ludzkiego oka - zapewnia lepszy kolor, jaśniejsze i bardziej wyraziste barwy, dzięki czemu obraz jest bogaty w detale.

Kolejną technologią zastosowaną w BenQ MK2443 jest Auto Contrast Enhanncement 60.000:1 – optymalizuje poziom kontrastu przez automatyczna regulację podświetlenia matrycy i uzyskania niespotykanej jakości poziomu czerni. Dzięki temu, obraz jest doskonale dostosowany do każdej indywidualnej sceny, wyznaczając nową definicję dla ciemnych barw - wcześniej nie spotykaną w tego typu urządzeniach - przy generowaniu obrazu z gier oraz filmów.

Dodatkowo, urządzenie wyposażono w interfejs HDMI 1.3 dla najlepszej, bezstratnej transmisji obrazu.

BenQ MK2443 jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 1.099 zł (z VAT). Gwarancja 24 miesiące door-to-door.

Specyfikacje techniczne:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)