Bezpieczny dom: alarmy, kamery IP, czujniki ruchu i otwarcia

Martwicie się o bezpieczeństwo w swoim domu? Metody złodziei są coraz bardziej wymyślne, dlatego warto zabezpieczyć się na każdą okoliczność. Sprawdźcie, jakie urządzenia zrobią z waszego domu twierdzę nie do zdobycia.

Lampy z czujnikiem ruchu to świetne zabezpieczenie stosowane na zewnątrz domu
Lampy z czujnikiem ruchu to świetne zabezpieczenie stosowane na zewnątrz domu
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/davidmariuz
Tomasz Karkuć

Alarmy bezprzewodowe

Podstawowym urządzeniem do zabezpieczenia domu jest rzecz jasna alarm. Żeby zainstalować go w swoim domu, nie musicie wcale korzystać z usług firm zajmujących się ochroną mienia. W sklepach jest spory wybór alarmów antywłamaniowych. Jeśli nigdy nie korzystaliście z tych urządzeń i nie macie do nich przekonania, najlepiej wybierzcie prosty alarm bezprzewodowy. Dzięki niemu zabezpieczycie swój dom bez konieczności wiercenia dziur w ścianach i prowadzenia kabli.

Jaki alarm bezprzewodowy do domu wybrać? Ten model jest banalny w instalacji:

W przypadku alarmów bezprzewodowych zwracajcie uwagę na ich maksymalny zasięg – zwykle oznacza on dopuszczalną odległość centrali od czujnika. Ważną sprawą jest też głośność sygnału dźwiękowego, który włącza się po wtargnięciu intruza do domu zabezpieczonego alarmem. Alarm powinien być słyszalny nie tylko w domu, ale też w najbliższej okolicy, tak aby wasi sąsiedzi zdali sobie sprawę, że dzieje się coś niepokojącego.

Kamery IP

Bezpieczeństwo na zewnątrz domu, jak również w środku, zagwarantują wam odpowiednio rozmieszczone kamery IP. Co to jest kamera IP? To rodzaj urządzenia do domowego monitoringu, które rejestruje i transmituje obraz na żywo do komputera, smartfona, tabletu i innych sprzętów, a to dzięki połączeniu z Wi-Fi, LAN lub inną siecią.

W sklepach dostaniecie dwa rodzaje kamer IP, czyli:

  • wewnętrzne kamery IP;
  • zewnętrzne kamery IP.

Jeśli chcecie zabezpieczyć dom, a nie mieszkanie, to zdecydowanie lepszym wyborem okaże się montaż zewnętrznej kamery IP, która przez 24 godziny na dobę będzie rejestrować to, co dzieje się w okolicy. Zewnętrzna kamera IP będzie też pełnić funkcję "straszaka" - widok tego urządzenia na elewacji domu może zniechęcić złodzieja.

Szukacie dobrej kamery IP? Mamy dla was taki sprzęt:

Czujniki ruchu

Skuteczną metodą zabezpieczenia domu jest korzystanie z czujników ruchu. Są często dodatkowymi elementami alarmów, których diody zaczynają migać, kiedy w domu porusza się jakiś obiekt. Jednak czujniki ruchu możecie też zainstalować w oświetleniu domu, które dzięki temu będzie się włączać za każdym razem, gdy ktoś znajdzie się w zasięgu sensora.

Jeśli chcecie zainstalować czujnik ruchu w oświetleniu waszego domu, wybierzcie ten niezawodny sprzęt:

W sklepach dostaniecie też lampy, do których nie będziecie musieli dokupywać czujników ruchu, gdyż są one w nich zamontowane fabrycznie. Lampy z czujnikiem ruchu mogą wam zagwarantować bezpieczeństwo na zewnątrz domu, jak również wewnątrz – wszystko zależy od rodzaju oświetlenia, jaki wybierzecie. Pamiętajcie, że lampa z czujnikiem ruchu nie jest zabezpieczeniem domu, a jedynie czasem wypłoszy włamywaczy. To również najwygodniejszy i najbardziej ekonomiczny rodzaj oświetlenia, który włączy się tylko w waszej obecności.

Przeszukaliśmy internet, żeby sprawdzić, które lampy z czujnikiem ruchu są warte zakupu. Ten model uznaliśmy za numer jeden:

Czujniki otwarcia drzwi i okien

Czujniki to chyba najszersza kategoria zabezpieczeń. Wasz dom może stać się bezpieczny również dzięki czujnikowi otwarcia drzwi i okien. Sensor, jak sama nazwa wskazuje, musicie tylko zainstalować przy drzwiach lub oknach, aby błyskawicznie dostawać informacje o tym, że ktoś właśnie przez nie przeszedł. Jeśli macie tendencję do niedomykania drzwi lub okien przed wyjściem z domu, to bez obaw – czujnik powiadomi was również o tym.

Specjalnie dla was wybraliśmy ten czujnik drzwi i okien, który uczni wasz dom naprawdę bezpiecznym miejscem:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.