Bezprzewodowa ładowarka w monitorze to świetny pomysł. Szkoda, że spóźniony

Samsung wpadł na prosty, ale genialny pomysł. Tylko dlaczego dopiero teraz?

Bezprzewodowa ładowarka w monitorze to świetny pomysł. Szkoda, że spóźniony
Adam Bednarek

W nowych monitorach tej firmy znajdziemy bezprzewodową ładowarkę. Chodzi konkretnie o model SE370, dostępny w dwóch rozmiarach: w wersji 23.6 calowej lub 27 calowej.

Ładowarka w monitorze

Samsung przyciąga jednak nie parametrami, a funkcją, która z monitorami jeszcze nam się nie kojarzyła. Mowa tu o bezprzewodowym ładowaniu. Wystarczy położyć smartfon na specjalnej przystawce i… no cóż, już. Sprzęt się ładuje. Zero kabli, zero problemów.

Obraz

Wykorzystana technologia (standard Qi) wrażenia rzecz jasna nie robi, ale imponować może pomysł, w jaki ją wykorzystano. Na pierwszy rzut oka wszystko tu pięknie gra. Pracując przy komputerze często kładziemy telefon na biurku. Teraz możemy położyć go na monitorze i przy okazji naładować. Monitor i tak podłączony jest do prądu, nie jest to więc coś w rodzaju “przystawki”, która zajmuje dodatkowe miejsce w kontakcie.

Obraz

Mam jednak opory, żeby w stu procentach zachwycić się tym rozwiązaniem. Z jednej strony jest bardzo dobrze pomyślane i wygodne. Z drugiej jest trochę… spóźnione. Wydaje się, że to rozwiązanie przejściowe. A skoro tak, to jednak trochę nieopłacalne.

Meble ładują smartfony

Nie teraz. Nie, kiedy czekamy na erę mebli będących bezprzewodowymi ładowarkami. Takie w swojej ofercie już ma Ikea. Możemy kupić nocny stolik:

Obraz
© IKEA

Na lampce:

Obraz
© IKEA

Pewnie niedługo nasze sprzęty naładuje biurko albo szafka pod telewizor. Ładowarka w monitorze to więc sztuka dla sztuki. Dwa-trzy lata temu sam taki monitor chciałbym mieć. A dziś? Dziś wiem, że da się ładować urządzenia wygodniej i praktyczniej.

Sami pomyślmy - co jest dla nas lepsze: ładować smartfon na monitorze czy może na lampie, która świeci obok nas czy na całym biurku? Zapewne prędzej czy później będzie to możliwe i cały, dosłownie, mebel będzie mógł ładować.

Siłą rzeczy takie rozwiązania będą wprowadzane - m.in. dzięki Samsungowi, który zmusi innych twórców, nie tylko elektroniki, do kombinowania. Szukania alternatyw. Wszędzie da się wcisnąć bezprzewodową ładowarkę. Wszystko dla naszej wygody!

Szkoda, że na ten pomysł nie wpadł Sony lub Microsoft w trakcie produkcji PlayStation 4 i Xbox One. Nie wiem jak wy, ale ja często kładę pady właśnie na konsoli. Owszem, zapewne nadal trzeba było przejść w stan spoczynku, żeby naładować kontroler, ale bezprzewodowo lepiej niż po kablu - co niestety dziś jest dla mnie sporym kłopotem, jeżeli chodzi o ładowanie pada do PlayStation 4. A tak mógłbym uruchomić konsolę, położyć na niej pada i zapomnieć o kablach!

Wszystko jest ładowarką

Tak, Samsung się spóźnił, musimy to przyznać. Ale i tak chwała im za to. Przybliżają nas do świata, w których ładowarka będzie reliktem przeszłości. Przedmiotem, który będziemy oglądać w muzeum.

Obraz

Za to do ładowania wykorzystamy… hm, no cóż, wszystko! Wszystko, co znajdzie się pod ręką. Czy to nie piękna wizja przyszłości?

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.