Billie Eilish i Fender prezentują niezwykły instrument. Oto odważna odsłona klasyka

Strona głównaBillie Eilish i Fender prezentują niezwykły instrument. Oto odważna odsłona klasyka
09.09.2020 12:19
Billie Eilish i Fender prezentują niezwykły instrument. Oto odważna odsłona klasyka
Klaudia Stawska-Magdziak
Klaudia Stawska-Magdziak

Billie Eilish nawiązała współpracę z firmą Fender, czego owocem jest nietuzinkowe ukulele. Jak twierdzi sama artystka, to instrument, "na którym da się zagrać wszystko".

Gdy tylko pojawiła się na scenie ze swoim singlem "Ocean Eyes" w 2015 roku, było jasne, że Billie Eilish jest siłą, z którą należy się liczyć. Od tego czasu stała się nową ikoną popkultury, szturmem zdobywając branżę modową i muzyczną na własnych warunkach.

Błyskawiczna droga Billie do sławy pop zaczęła się od ukulele, pierwszego instrumentu, na którym nauczyła się grać. I to właśnie dlatego Fender zdecydował się na współpracę z artystką, czego owocem jest nietuzinkowy instrument, który sprawdzi się zarówno dla zawodowców, jak i początkujących muzyków.

397984484420829344
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe

Fender, współpracując z Billie Eilish, zdecydował się odważnie podejść do odświeżenia tego czterostrunowego klasyka. Instrument został wyposażony we wbudowany przedwzmacniacz, a korpus z drzewa sapele ozdobiony jest charakterystycznym dla Billie symbolem "blohsh".

38-cm korpus z satynowym wykończeniem uzupełnia gryf Nato (drewno pozyskiwane z drzewa Mora), płaska podstrunnica jest z orzecha włoskiego, a klucze są z niklu. Ukulele zaprojektowane z artystką nadaje się na scenę, dzięki zastosowaniu systemu przetworników Fishman Kula. Wzmacnia on dźwięk bez uszczerbku dla jego czystego, rezonansowego brzmienia.

Jak zapewnia producent, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym graczem, czy światowej sławy supergwiazdą pop, Ukulele Billie Eilish sprawdzi się doskonale:

  • To wspaniałe, że ukulele, na którym Billie gra na scenie przed 30 tysiącami ludzi, daje takie same możliwości, jak nasz instrument, który kupisz za mniej niż 300 dolarów - komentuje Michael Schulz, szef Fender Signature Artists. Ci, którzy mają wątpliwości co do swoich umiejętności, mogą skorzystać z rady artystki: "zasady gry na ukulele są następujące: jeśli znasz trzy akordy, możesz zagrać dowolną piosenkę".

Ukulele Billie Eilish można kupić również w Polsce. Jego cena na stronie producenta wynosi 1299 zł.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)