BitTorrent Zeitgeist: jakich torrentów szukano najczęściej w tym roku?

Logo Zatoki Piratów
Logo Zatoki Piratów
Łukasz Michalik

31.12.2011 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć internauci ściągający pliki chronione prawem autorskim poprzez sieć BitTorrent są szczególnie narażeni na zainteresowanie organizacji antypirackich, ten sposób wymiany plików wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Jakie treści miały w 2011 roku największe powodzenie?

Choć internauci ściągający pliki chronione prawem autorskim poprzez sieć BitTorrent są szczególnie narażeni na zainteresowanie organizacji antypirackich, ten sposób wymiany plików wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Jakie treści miały w 2011 roku największe powodzenie?

Grudzień to tradycyjnie miesiąc podsumowań. TorrentFrek przygotował zestawienie pokazujące, czego najczęściej szukano w Sieci utożsamianej z wymianą plików chronionych prawem autorskim.

W porównaniu z pytaniami kierowanymi do wyszukiwarki Google’a (w tym miejscu przeczytasz o Google Zeitgeist) poszukiwania użytkowników torrentów są znacznie bardziej ogólne. Pierwszą dziesiątkę opanowały terminy o szerokim znaczeniu, niezwiązane z konkretną nazwą czy tytułem.

Internauci najczęściej szukali treści w języku włoskim i francuskim. W pierwszej piątce najpopularniejszych wyszukiwań znalazły się również treści dla dorosłych.

Thor - Trailer (OFFICIAL)

Użytkownicy BitTorrenta bardzo często szukali filmów, jednak tytuły pojawiają się na pozycjach odleglejszych niż ogólne zapytania. Pierwszy wskazany z tytułu film – „Thor” – znalazł się dopiero na 9. miejscu. Poza hitami kinowymi, jak „Harry Potter” czy „Transformers 3”, dużą popularnością cieszyły się również produkcje telewizyjne.

Na liście najpopularniejszych wyszukiwań jest sporo seriali - „Dexter”, „Supernatural”, „House”, „How I Met You Mother”,  „Game of Thrones” czy „True Blood”.

'Morning Routine' Title Sequence | Dexter | SHOWTIME

Internauci szukali również oprogramowania. Zaskakującym liderem w tej dziedzinie okazała się przenośna konsola do gier, która pojawiła się na 11. miejscu rankingu. Windows 7 zajął dopiero 23. pozycję, a pakiet Nero odległe, 49. miejsce.

Ciekawa jest nieobecność muzyki – jedyna przedstawicielka tej branży Adele pojawiła się dopiero na 44. miejscu.  Czyżby był to efekt popularności serwisów oferujących muzykę online?

Poniżej znajdziecie listę 50 najpopularniejszych zapytań – przekonaj się, jakich torrentów szukano najczęściej:

 1. ita
 1. french
 1. 2011
 1. ita dvd
 1. xxx
 1. dvdrip
 1. italian
 1. kickasstor
 1. thor
 1. 720p
 1. psp
 1. harry potter
 1. glee
 1. kung fu panda 2
 1. green lantern
 1. 1080p
 1. wwe
 1. movies
 1. porn
 1. transformers 3
 1. cars 2
 1. captain america
 1. windows 7
 1. true blood
 1. fast and furious 5
 1. hindi
 1. sex
 1. game of thrones
 1. telugu
 1. tamil
 1. rango
 1. super 8
 1. playboy
 1. x art
 1. how i met your mother
 1. pirates of the caribbean
 1. x men
 1. transformers
 1. mac
 1. rio
 1. supernatural
 1. kickassto
 1. source code
 1. adele
 1. house
 1. sucker punch
 1. final destination 5
 1. dexter
 1. nero
 1. breaking bad

Źródło: TorrentFreak

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)