Black Friday. Lego pobije swój rekord. Zestaw z Koloseum największy w historii

Black Friday. Lego pobije swój rekord. Zestaw z Koloseum największy w historii
Adam Bednarek

18.11.2020 09:39, aktual.: 08.03.2022 14:30

Lego na tegoroczny Black Friday szykuje coś specjalnego. 27 listopada do sprzedaży trafi zestaw składający się z największej jak do tej pory liczby klocków. Wybudowanie Koloseum będzie prawdziwym wyzwaniem.

9036 elementów - tyle znajdziemy w zestawie Lego Koloseum, który do sprzedaży trafi w Black Friday.

Obraz

Tym samym Lego bije swój poprzedni rekord. Wcześniej to Sokół Milenium był najliczniejszym zestawem, składającym się z przeszło 7,5 tys. klocków.

Koloseum z Lego po ułożeniu mierzyć ma 27 cm wysokości i 52 cm szerokości. Projektanci z duńskiej firmy liczą na to, że zestaw zainspiruje do poznawania szczegółów na temat rzymskiego zabytku.

Obraz

Lego może kojarzyć się z zabawą, ale coraz częściej firma stawia na produkty skierowane do dorosłych. Rozwiązaniem jest nie tylko zestaw taki jak Koloseum - który oczywiście może zainteresować młodszych odbiorców, ale podejrzewam, że pasjonaci historii też od razu złapali się za portfele - ale również seria Lego Art.

Motywem przewodnim poszczególnych zestawów są bohaterowie komiksów Marvela, Gwiezdnych Wojen i znane postaci ze świata kultury. Co ciekawe, zanim Lego wpadło na ten pomysł, przeprowadziło szereg badań. Wynika z nich, że 73 proc. dorosłych nie potrafi znaleźć odpowiedniego sposobu na odpoczynek.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)