Błąd URI w IE7

Błąd URI w IE730.10.2007 21:00
Paweł Cebula

Nie będzie to dla nikogo zaskoczeniem, że Microsoft przestrzega użytkowników swojej przeglądarki (Internet-Explorer 7) o zagrożeniu płynącym z korzystania z niej w określonych sytuacjach. Firma z Redmond tradycyjnie nie poleca przeglądania niepewnych stron www, czy otwierania maili od nieznanych nadawców z niewiadomymi załącznikami.

Wszystko za sprawą ostatnio wykrytego błędu w module URI (służy on do wywoływania uruchomienia określonych aplikacji przez przeglądarkę). Najbardziej narażone na tego typu zagrożenia są systemy Windows XP i Windows Server 2003, dobra wiadomość jest taka, że użytkownicy Visty nie powinni mieć zbyt wielu powodów do obaw, jednak zdrowy rozsądek nikomu nie zaszkodził. Secunia uznała ten błąd jako wysoko krytyczny, więc nie potrzebna jest zbyt wielka ingerencja użytkownika przy wykorzystywaniu luki.

Microsoft jest aktualnie w trakcie prac przygotowujących poprawkę, jednak całą sytuację komplikuje to, że URI nie jest częścią samej przeglądarki a systemu, więc sprawa staje się bardziej skomplikowana i poważna.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)