Blizzard nie ma nic do konsol, ale większości jego gier też na nich raczej nie będzie...

Blizzard nie ma nic do konsol, ale większości jego gier też na nich raczej nie będzie...

Blizzard nie ma nic do konsol, ale większości jego gier też na nich raczej nie będzie...
Maciej Madziński
28.08.2008 02:26

W trakcie tegorocznych (niedawno zakończonych) targów Games Convention dziennikarze serwisu Videogamer porozmawiali trochę z pracownikami Blizzarda na różne tematy. Jak zwykle padło klasyczne pytanie o to czy World of Warcraft pojawi się na konsolach. Przedstawiciele "Zamieci" ze spokojem wyjaśnili, że na razie nie. Wcześniej ten sam serwis dowiedział się, że szanse na to, iż StarCraft II pojawi się na konsolach są bliskie zera.

Nie martwcie się jednak konsolowcy, gdyż Blizzard podobno nic nie ma do konsol. Tom Hilton, główny projektant drugiego dodatku do World of Warcraft, rzekł tak: To naprawdę nie chodzi o to, że my mamy coś przeciwko konsolom.  Mam na myśli to, że my także kochamy gry na konsole . Brzmi nieźle. Tylko czemu w takim razie takie hity jak World of Warcraft mają nie pojawić się na czymś innym niż PC lub Mac?

W trakcie tegorocznych (niedawno zakończonych) targów Games Convention dziennikarze serwisu Videogamer porozmawiali trochę z pracownikami Blizzarda na różne tematy. Jak zwykle padło klasyczne pytanie o to czy World of Warcraft pojawi się na konsolach. Przedstawiciele "Zamieci" ze spokojem wyjaśnili, że na razie nie. Wcześniej ten sam serwis dowiedział się, że szanse na to, iż *StarCraft II *pojawi się na konsolach są bliskie zera.

Nie martwcie się jednak konsolowcy, gdyż Blizzard podobno nic nie ma do konsol. Tom Hilton, główny projektant drugiego dodatku do World of Warcraft, rzekł tak: *To naprawdę nie chodzi o to, że my mamy coś przeciwko konsolom.  Mam na myśli to, że my także kochamy gry na konsole [...]. *Brzmi nieźle. Tylko czemu w takim razie takie hity jak World of Warcraft mają nie pojawić się na czymś innym niż PC lub Mac?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prozaiczna. Otóż World of Warcraft jest zaprojektowany jako gra na komputer - taka gra, w przypadku której do zabawy używa się myszki i klawiatury. W związku z tym przeniesienie systemu sterowania na konsole byłoby naprawdę trudne. Tak przynajmniej twierdzą pracownicy Blizzarda.

To co? Starcraft II nie,* World of Warcraft* raczej nie... ale moment, moment... Diablo III nie ma aż tak złożonego sterowania jak dwie wcześniej wymienione gry. Jest więc szansa, szczególnie że Blizzard nie powiedział stanowczo *Nie *dla konsol w przypadku tego tytułu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)