Blocks. Zrób to sam: inteligentny zegarek

Blocks. Zrób to sam: inteligentny zegarek

Blocks. Zrób to sam: inteligentny zegarek
Adam Bednarek
08.03.2014 13:46

No dobra, funkcji tworzyć sami nie będziemy, ale dobór podzespołów należeć będzie do nas.

Smart-watche mają wiele ciekawych opcji, ale czasami nie wszystkie są nam potrzebne. Idziemy biegać, więc po co nam duży wyświetlacz i mikrofon. Z kolei w pracy nie musimy mieć GPS-a i aplikacji do mierzenia pulsu, przyda się za to większy ekran. Natomiast na wakacjach najlepiej sprawdziłby się E-Link, byśmy mogli widzieć powiadomienia nawet będąc na dworze.

Gdyby więc tak stworzyć inteligentny zegarek dopasowany do naszych aktualnych potrzeb? Twórcy Blocks wpadli na ten sam pomysł. Wszystkie funkcje znajdują się w osobnych „klockach”, które spinamy ze sobą, tworząc bransoletkę zegarka.

Blocks to otwarte urządzenie, więc aplikacje i części będą tworzone przez innych autorów, nie tylko przez twórców urządzenia. To dobrze, bo dzięki temu łatwo będzie stworzyć unikalny, pasujący do nas smart-zegarek, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Samodzielne modyfikacje urządzeń mogą stać się nową modą. Na rynek trafi też  Project Ara, czyli smartfon, w którym to my wybierzemy podzespoły, tworząc idealnego smartfona. Więcej o Project Ara znajdziesz na komórkomania.pl.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)