Blocks. Zrób to sam: inteligentny zegarek

No dobra, funkcji tworzyć sami nie będziemy, ale dobór podzespołów należeć będzie do nas.

Blocks. Zrób to sam: inteligentny zegarek
Adam Bednarek

Smart-watche mają wiele ciekawych opcji, ale czasami nie wszystkie są nam potrzebne. Idziemy biegać, więc po co nam duży wyświetlacz i mikrofon. Z kolei w pracy nie musimy mieć GPS-a i aplikacji do mierzenia pulsu, przyda się za to większy ekran. Natomiast na wakacjach najlepiej sprawdziłby się E-Link, byśmy mogli widzieć powiadomienia nawet będąc na dworze.

Gdyby więc tak stworzyć inteligentny zegarek dopasowany do naszych aktualnych potrzeb? Twórcy Blocks wpadli na ten sam pomysł. Wszystkie funkcje znajdują się w osobnych „klockach”, które spinamy ze sobą, tworząc bransoletkę zegarka.

Blocks to otwarte urządzenie, więc aplikacje i części będą tworzone przez innych autorów, nie tylko przez twórców urządzenia. To dobrze, bo dzięki temu łatwo będzie stworzyć unikalny, pasujący do nas smart-zegarek, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Samodzielne modyfikacje urządzeń mogą stać się nową modą. Na rynek trafi też  Project Ara, czyli smartfon, w którym to my wybierzemy podzespoły, tworząc idealnego smartfona. Więcej o Project Ara znajdziesz na komórkomania.pl.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.