Blu‑ray prowadzi w Stanach

Blu-ray prowadzi w Stanach
Szymon Adamus

25.10.2007 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, który format ("Blu-ray" czy "HD DVD") wygrywa w ilości sprzedanych odtwarzaczy można się spierać. Jedni mówią, że Blu-ray wygrywa wyraźnie, ale tylko wyłącznie napędowi BR w konsoli Playstation 3. Nie ma to podobno większego odbicia w ilości sprzedawanych filmów bo większość graczy nie wykorzystuje w pełni możliwości drzemiących w odtwarzaczu nowej generacji. Jednak liczby sprzedanych filmów mówią same za siebie. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

Według raportu Home Media Research (oddziału Home Media Magazine) od pierwszego stycznia do 30 września 2007 roku Amerykanie kupili aż 2,6 miliona płyt Blu-ray i „zaledwie” 1,4 mln HD DVD.

O tym, który format ("Blu-ray" czy "HD DVD") wygrywa w ilości sprzedanych odtwarzaczy można się spierać. Jedni mówią, że Blu-ray wygrywa wyraźnie, ale tylko wyłącznie napędowi ) od pierwszego stycznia do 30 września 2007 roku Amerykanie kupili aż 2,6 miliona płyt Blu-ray i „zaledwie” 1,4 mln HD DVD.

HDTVmania.pl: Paramount Pictures i Dreamworks Animation tylko na HD-DVD
HDTVmania.pl: Paramount Pictures i Dreamworks Animation tylko na HD-DVD© [źródło](http://hdtvmania.pl/2007/08/21/paramountpicturesidreamworksanimationtylkonahddvd/)

Tom Adams, dyrektor Adams Media Research, przewiduje, że w całym roku 2007 Amerykanie wydadzą 186 milionów dolarów na płyty Blu-ray i około 91 mln na HD DVD.

Źródło i fot.: reuters.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)