Bóg tworzy świat z klocków: Ewangelia według Minecrafta

Adam i Ewa w Raju
Adam i Ewa w Raju
Źródło zdjęć: © The Unofficial Holy Bible for Minecrafters
Tomek Kreczmar

18.03.2016 18:23

Minecraft to fenomen, który wciąż zaskakuje. Pozwala nie tylko przeżywać niezwykłe przygody, ale także tworzyć własne dzieła, a potem dzielić się z nimi. Nauczyciele coraz częściej wykorzystują tę grę do przekazywania wiedzy. Pojawiła się nawet minecraftowa Biblia!

Niełatwo zachęcić współczesne dzieci nie tylko do nauki, ale również do religii. Nic zatem dziwnego, że dorośli chwytają się różnych sposobów, by przekazać nowym pokoleniom wiedzę lub wartości.

Z takiego założenia wyszli Garrett Romines i Christopher Miko – autorzy „The Unofficial Holy Bible for Minecrafters: A Children's Guide to the Old and New Testament”.

Z zawodu są oni nauczycielami, którzy od dłuższego czasu wykorzystują Minecrafta na lekcjach. Widząc zainteresowanie dzieci, postanowili odtworzyć biblijne opowieści w świecie wirtualnych klocków.

Okładka minecraftowej Biblii
Okładka minecraftowej Biblii© The Unofficial Holy Bible for Minecrafters

W efekcie powstała nowa wersja znanej wszystkim księgi. Za sprawą „The Unofficial Holy Bible for Minecrafters” odkryjemy dzieło stworzenia, historię Adama i Ewy czy przypowieść o Noem i jego Arce.

Wszystko oczywiście zilustrowane obrazkami złożonymi z charakterystycznych klocków.

Dzieło Stworzenia
Dzieło Stworzenia© The Unofficial Holy Bible for Minecrafters

Trzeba przyznać, że autorzy wiele wysiłku włożyli w odtworzenie biblijnych postaci czy scenerii. Powstało prawie 500 obrazków uzupełniających historie przedstawione w uproszczonej wersji, omijając co bardziej krwawe fragmenty, a czasem dodając żarty.

Noe budujący Arkę
Noe budujący Arkę© The Unofficial Holy Bible for Minecrafters

Póki co ta wersja Pisma Świętego jest dostępna tylko w wersji angielskiej, ale wiele rysunków mówi same za siebie. Niemniej to jedna z ciekawszych Biblii dla dzieci, jakie trafiły w moje ręce…

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)