Brutal Legend- historia naprawdę brutalna

Brutal Legend- historia naprawdę brutalna

Brutal Legend- historia naprawdę brutalna
Michał Kowal
01.11.2008 12:21

To legenda o grze Brutal Legend. Miało być pięknie. Śliczna animowana grafika, wielka rzeźnia i ostra muzyka w tle. Dodatkowo główny bohater, któremu głosu i co nieco wizerunku miał użyczyć Jack Black. Był świetny trailer i trochę screenów. Ale jak to w takich historiach bywa drogę do szczęścia zagrodził wielki potwór. Studio Sierra, które odpowiadało za grę zostało zlikwidowane po połączeniu Activision i Blizzard. Brutal Legend został bez dachu nad głową.

To legenda o grze* Brutal Legend*. Miało być pięknie. Śliczna animowana grafika, wielka rzeźnia i ostra muzyka w tle. Dodatkowo główny bohater, któremu głosu i co nieco wizerunku miał użyczyć Jack Black. Był świetny trailer i trochę screenów. Ale jak to w takich historiach bywa drogę do szczęścia zagrodził wielki potwór. Studio Sierra, które odpowiadało za grę zostało zlikwidowane po połączeniu Activision i Blizzard. Brutal Legend został bez dachu nad głową.

Brutal legend

Mimo, że gra była niemal ukończona Activision Blizzard zrezygnowało z jej wydania. Double Fine twórcy świetnych Grim Fandango, Psychonauts,  i Brutal Legend zaczęli szukać nowego wydawcy. Plotki głosiły, że grę przejmie Vivendi, lub MTV. Nic z tego. Po ciężkiej tułaczce Brutal Legend miało znaleźć swój nowy dom- EA. Jednak historia jeszcze się nie skończyła.

Okazuje się, że problemem z Brutal Legend nie jest brak zainteresowania wydawców. Kłopoty robi Activision Blizzard, które utrudnia proces przejęcia tytułu prez inną firmę. Tak przynajmniej twierdzi anonimowe źródło z Double Fine.

Zapewne Activision Blizzard w inny sposób wytłumaczyłoby problemy z Brutal Legend. Jak by nie patrzeć gra ma spore kłopoty.

Mam nadzieję, że Brutal Legend doczeka się happy endu, a nie zamieni się w legendę gry, która nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Źródło: Variety

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)