Busuu, społeczność uczących się języków

Busuu, społeczność uczących się języków23.01.2009 10:00
Busuu, społeczność uczących się języków
Konrad Hildebrand

Ciekawa rzecz, którą możemy dodać do szerokiego spektrum dostępnych narzędzi do nauki języków - Busuu, serwis społecznościowy zorientowany na naukę języków.

Ciekawa rzecz, którą możemy dodać do szerokiego spektrum dostępnych narzędzi do nauki języków - Busuu, serwis społecznościowy zorientowany na naukę języków.

Przy zakładaniu profilu na Bussu pytani jesteśmy o języki jakimi władamy i jakich chcemy się nauczyć. Następnie przenoszeni jesteśmy na główną stronę profilu, gdzie nasze zdolności językowe wizualizowane są za pomocą drzew: moje drzewo języka polskiego wygląda jak skrzyżowanie sekwoi z baobabem, a te odpowiadające za angielski i niemiecki wyglądają jak jakieś krzaczki, całkiem słusznie. Wszystko to jest po to, aby zachęcić nas do "podlania" drzewek. Jak to zrobić? Za pomocą lekcji.

Po kliknięciu na drzewo mamy możliwość doboru kilku tematycznych zestawów ćwiczeń, np o zwierzętach czy podróży, które musimy wykonać. Każdy zestaw obejmuje ćwiczenia pisemne, wymowy czy rozmowę. I tu wchodzi do akcji część społecznościowa - aby zaliczyć ćwiczenia z rozmowy, musimy odezwać się do osób lepiej władających danym językiem od nas. Inni użytkownicy mogą komentować nasze postępy w nauce, poprawiać błędy itd. Fajny pomysł, ciekawe jak w praktyce to wychodzi.

Właściwie, jest to darmowy kurs internetowy ze społecznościową nakładką, a relacje pomiędzy jego użytkownikami nie sprowadzają się wyłącznie do komentowania zdjęć i sakramentalnego "dziękuje za dodanie".

Źródło: Busuu

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)