Cage i Carpenter w filmie więziennym

Cage i Carpenter w filmie więziennym

Ireneusz Podsobiński
02.08.2008 20:00

Nicolas Cage i John Carpenter połączą siły w thrillerze więziennym, zatytułowanym Scared Straight. Scenariusz, napisany przez Joe Gazzama, a przerobiony przez Rona Brinkerhoffa, traktuje o trudnym nastolatku, który w ramach tytułowego programu prewencyjnego trafia do więzienia. Ma to wywołać w nim szok, a tym samym zejście z przestępczej ścieżki. Niestety w trakcie krótkiej odsiadki dochodzi do buntu, zaś więźniowie biorą chłopca jako zakładnika. Jeden ze skazańców (Nicolas Cage), odsiadujący dożywotni wyrok, zostaje zmuszony do ratowania mu skóry. Zdjęcia rozpoczną się w październiku.

Nicolas Cage i John Carpenter połączą siły w thrillerze więziennym, zatytułowanym *Scared Straight. *Scenariusz, napisany przez Joe Gazzama, a przerobiony przez Rona Brinkerhoffa, traktuje o trudnym nastolatku, który w ramach tytułowego programu prewencyjnego trafia do więzienia. Ma to wywołać w nim szok, a tym samym zejście z przestępczej ścieżki. Niestety w trakcie krótkiej odsiadki dochodzi do buntu, zaś więźniowie biorą chłopca jako zakładnika. Jeden ze skazańców (Nicolas Cage), odsiadujący dożywotni wyrok, zostaje zmuszony do ratowania mu skóry. Zdjęcia rozpoczną się w październiku.

Kiedyś bym się cieszył na nowy film Johna Carpentera. Niestety ostatnia dobra produkcja tego reżysera, przypada na rok 1995 wraz z W paszczy szaleństwa. Od tej pory Carpenter kręcił same marne filmy, a wyjątkami były tylko dwa udane odcinki do przeciętnego serialu Mistrzowie horroru. Podobnie jest w przypadku Nicolasa Cage'a, który aktorsko bardzo podupada. Ileż razy można oglądać jedną i tę samą zmartwioną minę - nie napiszę co mi się chce na ten widok. Fabuła Scared Straight brzmi ciekawie, ale osoba reżysera i głównego aktora każe mi podejść do produkcji bardzo sceptycznie.

Foto: Buena Vista, Warner Bros.

Źródło: Movieweb

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)