Canal+ HD w pierwszym kwartale roku. A Planete HD?

Fot. pusgums Flickr
Fot. pusgums Flickr
Szymon Adamus

07.02.2011 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oficjalnie potwierdzono, że w pierwszym kwartale tego roku zostanie włączona stacja Canal+ w HD. Plotkuje się także o kolejnych kanałach.

Oficjalnie potwierdzono, że w pierwszym kwartale tego roku zostanie włączona stacja Canal+ w HD. Plotkuje się także o kolejnych kanałach.

Maciej Kiryłło, dyrektor wykonawczy pionu marketingu i członek zarządu spółki Canal+ Cyfrowy, rozmawiał z serwisem WirtualneMedia.pl o planach rozwojowych Canal+ w Polsce. Jednym z podstawowych kroków w nowym roku ma być podniesienie znaczenia własnych kanałów i wzmocnienie marek. Pierwszym krokiem będzie HD.

[cytat]W pierwszym kwartale uruchomimy Canal+ HD - powiedział Kiryłło.[/cytat]

Taka decyzja nie dziwi. Podobno prawie 25% abonentów nadawcy ma dekodery umożliwiające odbiór kanałów HD. Mniej optymistycznie Canal+ podchodzi póki co do 3D. Na tę technologię będziemy musieli jeszcze poczekać.

[cytat]Rynek jest jeszcze zbyt mały, zarówno pod względem dostępności treści 3D, jak i odbiorników TV, by stworzyć kilkunastogodzinny kanał. Ta technologia nie rozwija się tak szybko jak HD, jest po prostu trudniejsza w produkcji i odbiorze.[/cytat]

Okazjonalnie będziemy jednak mogli nadal oglądać sport w trójwymiarze. Planowane są relacje meczów piłki nożnej w 3D i gal bokserskich. Rozmowy trwają też z NBA. Z filmów pojawi się "Latająca maszyna 3D".

Co jeszcze? SatKurier donosi o plotkach związanych z Planete HD. Miałby to być kanał dostępny na wyłączność tylko w Cyfrze. Póki co konkretów nie ma.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)