CES 2020. Urządzenie, które tworzy dowolny kolor do szminki i podkładu

CES 2020. Urządzenie, które tworzy dowolny kolor do szminki i podkładu
Jakub Wątor

06.01.2020 17:46, aktual.: 06.01.2020 18:14

CES, czyli największe technologiczne targi świata, rozpocznie się we wtorek, ale firmy już chwalą się swoimi osiągnięciami. L’Oreal przygotował Perso - wyjątkowy gadżet dla kobiet.

To niewielkie urządzenie jest połączeniem szminki, podkładu i systemu do pielęgnacji skóry. Zawiera specjalne kartridże, w których są składniki będące podstawą stworzonych późniejszy kosmetyków.

Zaczynając od podstaw pielęgnacji twarzy, Perso połączone jest bluetoothem z aplikacją L’Oreal. Można nią zeskanować twarz, dzięki czemu dowiemy się, w które miejsca trzeba otoczyć szczególną opieką. Sztuczna inteligencja dobiera odpowiedni środek do pielęgnacji i stworzy go dzięki zmieszaniu w ustalonych proporcjach specjalnego serum, nawilżacza i filtru przeciwsłonecznego.

W przypadku szminki i podkładu jest podobnie – mieszane są trzy kolory, z których ma powstać ten wymarzony odcień. A na jakiej podstawie jest wybierany? Tu już wkracza człowiek. Użytkownik Perso może sobie wybrać dowolny odcień z palety barw dostępnych w aplikacji – to w obecnej wersji demo.

Introducing Perso, a 3-in-1 at-home personalized beauty device by L'Oréal

W przyszłości aplikacja będzie miała możliwość podpięcia się pod konta społecznościowe użytkownika. A tam wystarczy wskazać konkretne zdjęcia – np. swoje z przeszłości lub jakiejś gwiazdy Instagrama – i pożądany kolor. Aplikacja prześle informacje o dokładnie tym odcieniu do urządzenia, a to stworzy odpowiedni kolor szminki czy podkładu.

Perso od L’Oreal ma być dostępne w sprzedaży w 2021 roku. Zawartość kartridży wystarczy na ich 30-krotne użycie do tworzenia spersonalizowanych kosmetyków każdego z trzech rodzajów.

Gadżety dla kobiet to na CES 2020 osobny temat. Oczywiście oprócz urządzeń do kosmetyki, są też i te innego rodzaju. W tym roku na targi wracają - a w zasadzie pierwszy raz pojawiają się za oficjalną zgodą organizatorów - gadżety erotyczne. Swoje wibratory pokaże m.in. firma Lora DiCarlo, która rok temu została z targów wyrzucona za... niemoralność.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)