Chce zbudować prawdziwego, działającego AT‑AT

Pewien mieszkaniec stanu Oklahoma wpadł na pomysł, jak w dobie kryzysu finansowego i szalejącego bezrobocia pokazać, że Ameryka nadal jest wielka. Postanowił stworzyć coś równie wielkiego. To szalony pomysł czy szczytna idea?

AT-AT Walker
AT-AT Walker
Grzegorz Nowak

12.04.2011 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pewien mieszkaniec stanu Oklahoma wpadł na pomysł, jak w dobie kryzysu finansowego i szalejącego bezrobocia pokazać, że Ameryka nadal jest wielka. Postanowił stworzyć coś równie wielkiego. To szalony pomysł czy szczytna idea?

Pamiętacie maszyny kroczące AT-AT z drugiej części "Gwiezdnych wojen"? Tak, to gigantyczne opancerzone pojazdy, którym Luke Skywalker wiązał nogi. Mike Koehler postanowił zbudować właśnie taką maszynę - o dokładnie takich samych rozmiarach i w pełni funkcjonalną. Pomysł jest z jednej strony szalony, z drugiej - niesamowity, bo nie ma chyba miłośnika kultury popularnej, który nie chciałby zobaczyć prawdziwej maszyny kroczącej z filmu "Imperium kontratakuje".

Pomysłodawca akcji wystartował ze stroną AT-AT for America zaledwie kilka dni temu, więc pomysł jest bardzo świeży. Sam autor przyznaje, że nie ma ani zdolności, ani pieniędzy, żeby samemu wziąć się za budowę, dlatego zbiera pieniądze od chętnych na swojej stronie i wkrótce na Kickstarterze. Szuka też chętnych do pomocy w budowie - liczy na osoby, które kochają "Gwiezdne wojny" i znają się na technologii. Powstała również strona na Facebooku. Jak mówi sam pomysłodawca:

Jeśli Ameryka była w stanie wysłać człowieka na Księżyc, to my jesteśmy w stanie przenieść odrobinę z planety Hoth na Ziemię.

No cóż - zadanie jest bardzo ambitne i przed Mikiem jeszcze długa droga. Oby nie zabrakło mu werwy i inspiracji.

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.