Chcecie rozwalić laptopa za 30 000 zł?

Chcecie rozwalić laptopa za 30 000 zł?

Szymon Adamus
19.01.2011 09:00

Właśnie dotarł do mnie laptop Panasonic Toughbook CF-31, który kosztuje około 25-30 tys. zł. Chcecie go wspólnie ze mną rozwalić?

Właśnie dotarł do mnie laptop Panasonic Toughbook CF-31, który kosztuje około 25-30 tys. zł. Chcecie go wspólnie ze mną rozwalić?

Panasonic chwali się, że wyposażony w złącze HDMI model CF-31, należący do najwyższej klasy pancernych komputerów Toughbook, wytrzyma prawie wszystko. Swego czasu japoński producent udowadniał to, zabierając komputer na przejażdżkę quadem... a raczej ZA quadem :)

Takiego pojazdu nie posiadam, ale mam w domu całkiem sporo innych narzędzi mordu, którymi mogę ten komputer obłożyć... wspólnie z Wami! Pod tym wpisem i na facebookowym profilu HDTVmanii zostawiajcie swoje propozycje maltretowania komputera. Specjalnie dla czytelników TechSfery i HDTvmanii zrealizuję wszystkie pomysły w granicach zdrowego rozsądku!

No właśnie, zdrowy rozsądek. Gdy organizowałem sprzęt do testów, przedstawiciel Panasonica dał mi znać, że w czasie któregoś z wcześniejszych testów ktoś próbował przejechać po takim samym modelu Mazdą :) Ja ograniczę się jednak to testowania w zakresie wytrzymałości, jaką wskazuje producent. I tylko takie propozycje będą brane pod uwagę. To ma być jednak test, a nie masakra :)

Według Panasonica Toughbook CF-31 powinien wytrzymać:

  • upadek na płaską powierzchnię z wysokości do 180 cm przy zamkniętym ekranie;
  • zalanie wodą (prysznic, deszcz itp.), ale już nie zanurzanie pod wodę (nurkowanie odpada, zresztą zimno jest jak diabli! Nie będę pływał w środku stycznia!);
  • równomierny nacisk na obudowę zewnętrzną o wadze do 100 kg (równomierny, a więc np. dwie nogi, a nie jedna, i skakanie w rytm kankana);
  • praca w błocie i ziemi przy zamkniętych wejściach (HDMI, USB itd.);
  • kontakt z kurzem, piachem.

Przedstawiciel producenta zastrzegł, że zdecydowanie nie można po nim jeździć samochodem i strzelać do niego! (Serio, tak mi powiedziano :D). Wiem, wiem. Ograniczenia są wkurzające, ale chcemy przecież przetestować faktyczne obietnice producenta. Oczywiste, że Toughbook CF-31 nie jest niezniszczalny, ale podobno może wytrzymać wiele. Pytanie: jak wiele, zostawiam Wam.

Czekam na propozycje do końca tygodnia. Później zacznę prawdziwą zabawę!

Źródło: TechSfera

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)