Chcesz mailować pliki do Dropboxa? Nic prostszego!

Chcesz mailować pliki do Dropboxa? Nic prostszego!

Chcesz mailować pliki do Dropboxa? Nic prostszego!
Jakub Poślednik
15.07.2010 08:34

Czasem najbardziej użyteczne aplikacje to te najprostsze.

Czasem najbardziej użyteczne aplikacje to te najprostsze.

Nie ukrywam, że już od dłuższego czasu jestem zachwycony Dropboxem. Możliwość przeciągania plików do katalogu, skąd same wysyłają się do chmury, skąd z kolei można dzielić je z kim tylko przyjdzie nam ochota jest fantastyczna i potwornie użyteczna. Jednak najlepsze jest to, że co chwila znajduję nowe zastosowania dla tego programu.

Najnowsze znalezisko jest chyba moim ulubionym (może poza zdalnym odpalaniem torrentów). “Send to Dropbox” umożliwia wysyłanie plików pocztą elektroniczną bezpośrednio do folderu Dropboxa, pozwala również na wykonanie kilku prostych czynności na przesłanych plikach. Usługa nieoceniona gdy znajdujemy się z dala od komputera z którego udostępniamy pliki przez “dropa”.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/07/SendtoDropbox.png)

Wszystko co trzeba zrobić, żeby skorzystać z usługi to odwiedzić tę stronę, tam wystarczy tylko połączyć usługę ze swoim kontem Dropboxa. Po wykonaniu tych czynności, otrzymujemy unikalny adres email na który możemy wysyłać pliki które chcemy załadować do chmury.

Preferencje pozwalają wybrać czy program ma podejmować jakieś akcje po przesłaniu plików: może on odpakować skompresowane pliki (.zip) a nawet zapisać treść emaila jako plik .html lub zwykły .txt żeby zachować porządek.

Niezwykle prosta ale i użyteczna aplikacja. Takie są najlepsze.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/07/Habilis.png)

p.s. Podczas szukania informacji po sieci trafiłem na “Habilis” małą aplikację bardzo podobną (wręcz identyczną) w działaniu do “Send to Dropbox”. W odróżnieniu od tej opisanej powyżej Habilis nie potrafi wykonywać żadnych działań na przesłanych plikach (nie rozpakuje archiwum .zip). Przy użyciu Habilis, wszystkie przesłane pliki trafiają do osobnego folderu From Habilis (podczas gdy Send to Dropbox ładuje je do katalogu Attachements). Wygląda na to, że “send to Dropbox” wychodzi z tego starcia zwycięsko dzięki dodatkowym funkcjom.

Źródło: thenextweb.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)