Chcesz mieć oczy dookoła głowy? Wideorejestrator kupisz za grosze

Chcesz mieć oczy dookoła głowy? Wideorejestrator kupisz za grosze

Kamera cofania przyda się w każdej sytuacji
Kamera cofania przyda się w każdej sytuacji
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek
18.12.2017 14:23

Kamerki samochodowe zyskały dużą popularność wśród naszych wschodnich sąsiadów, a teraz szturmem podbijają rynek centralnej Europy. To dlatego podczas jazdy można spotkać samochody z charakterystycznym uchwytem przyczepionym do przedniej szyby pojazdu. Atrakcyjne ceny elektroniki zachęcają do zakupu zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

Poniżej znajdziecie przekrój kilku kamerek samochodowych w przystępnych cenach. Okazuje się, że aby zyskać dobrej jakości sprzęt, który posłuży nam przez lata, nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy.

Nagraj swoją podróż

Zanim jednak zarejestrujesz wyjazd marzeń pamiętaj, że w niektórych państwach europejskich za używanie kamerki samochodowej może grozić mandat. Na przykład w Norwegii traktowane są one jako przenośne telewizory, a oglądanie telewizji podczas jazdy jest przecież wykroczeniem. Węgrzy natomiast wymagają kasowania prywatnych filmików drogowych w ciągu kilku dni od nagrania. U naszych zachodnich sąsiadów nagrywane filmiki mogą mieć jedynie charakter prywatny, nie wolno publikować ich w sieci pod karą grzywny.

Na szczęście polskie prawo nie jest tak przesadnie restrykcyjne i wideorejestratory są wśród naszych kierowców coraz bardziej popularne. Nie chodzi tu jedynie o nagrywanie wykroczeń drogowych czy ułatwienie postępowania policji w razie stłuczki. Zapisy z podróży mogą stanowić oryginalną pamiątkę wakacji spędzonych w innym kraju, a możliwość wybierania najciekawszych fragmentów ułatwi cały proces obróbki.

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

Polacy mają dosyć brawurowego i ryzykownego zachowania innych kierowców. To w dużej mierze dlatego wiele osób decyduje się na zamontowanie kamerki samochodowej. Świadomość tego, że na każdym kroku ktoś może nagrać nasze nieprzepisowe zachowanie sprawia, że jeździmy coraz rozważniej, a to zwiększa bezpieczeństwo nie tylko nasze, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście wizja bezwypadkowych dróg jest daleka od spełnienia, niemniej jednak warto o nią walczyć.

W zależności od ceny otrzymujesz bardziej lub mniej wydajny sprzęt. To oznacza zwiększoną pamięć na nagranie czy wydajniejszą baterię, która przyda się w szczególności podczas jazdy z kilkoma urządzeniami elektrycznymi. Wyższej jakości kamera będzie mogła uchwycić takie szczegóły jak numer rejestracyjny oddalonego samochodu czy ciekawe widoki na horyzoncie podczas turystycznej jazdy.

Miej oczy z tyłu samochodu

Poza tymi funkcjami, kamera może dodatkowo pomóc w usprawnieniu manewrowania. Jeśli dotychczas miałeś problemy z cofaniem czy zawracaniem, a po parkowaniu równoległym okazuje się, że musisz jeszcze sporo poprawić, być może warto będzie zainwestować w wideorejestrator z kamerą wsteczną. Dzięki niemu będziesz mógł bez trudu ocenić odległość tyłu samochodu od ściany, znaku drogowego czy innego pojazdu. Musisz jednak pamiętać, by nie podjeżdżać zbyt blisko i nie utrudnić wyjazdu osobie znajdującej się za tobą.

Wideorejestratory to sprytne gadżety, które są nieocenione podczas wypadku lub kolizji, ale także w przyjemniejszych sytuacjach, jak choćby wyjazdy turystyczne. Nagranie z kamerki samochodowej będzie chociażby fantastyczną pamiątką z zimowego wypadu na narty, gdy w trakcie jazdy po raz pierwszy zza horyzontu wyłonią się góry. Podczas podróży nie jesteśmy przygotowani na zapierające dech w piersiach widoki, ale kamera zarejestruje je za nas.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)