Chcesz porozmawiać z Albertem Einsteinem? Teraz jest to możliwe

Teraz każdy może usłyszeć głos Alberta Einsteina, znanego i podziwianego naukowca, twórcy ogólnej teorii względności. Jest to możliwe dzięki komputerowemu zsyntetyzowaniu głosu fizyka, za które odpowiadają firmy Aflorithmic i UneeQ.

Albert Einstein
Albert Einstein
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

20.04.2021 | aktual.: 08.03.2022 14:08

Firmy opracowały cyfrową platformę pozwalającą użytkownikom zadawać pytania, na które odpowie sztuczna inteligencja wyposażona w głos Alberta Einsteina. Eksperci postanowili wybrać znanego fizyka ze względu na jego reputację geniusza, dokonania oraz wiedzę.

Technologia pozwala rozmawiać z Einsteinem

Pracę nad projektem rozpoczęły się od stworzenia bardzo realistycznej, cyfrowej postaci naukowca. Pozwoliły na to techniki wizualnego renderowania i sztuczna inteligencja. Kolejnym krokiem było dodanie postaci autentycznie brzmiącego głosu. W tym celu eksperci przejrzeli dostępne zapiski historyczne i nagrania, z których wynikało, że Einstein miał ciężki niemiecki akcent, mówił powoli i spokojnie, wysokim i uprzejmym tonem głosu, jak zaznacza serwis TechXplore.

Introducing Digital Einstein

Naukowcy starali się, aby głos był jak najbardziej podobny do oryginału. Położyli więc nacisk na niemiecki akcent oraz życzliwy ton. Zadbali też, aby sztuczna inteligencja mówiła tak, aby odbiorca miał wrażenie, że mówiący zastanawia się nad właściwą odpowiedzią. Oprócz tego eksperci stworzyli chatbot do obsługi użytkowników. Czat reakcji bota Einsteina wynosi obecnie około 3 sekund.

Twórcy projektu "Digital Einstein" już planują realizację kolejnych pomysłów. Jak donosi TechXplore, mają nadzieję, że uda im się wykorzystać potencjał interaktywnej konwersacji sztucznej inteligencji z ludźmi.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.