Elon Musk znów ostrzega przed sztuczną inteligencją. "Jesteście głupsi, niż myślicie"

Elon Musk ponownie ostrzega przed sztuczną inteligencją
Elon Musk ponownie ostrzega przed sztuczną inteligencją
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka

29.07.2020 07:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk ponownie ostrzegł przed sztuczną inteligencją, która jego zdaniem, już za około 5 lat stanie się mądrzejsza od ludzi. W opinii charyzmatycznego miliardera zagrożenie, jakie niesie za sobą AI najbardziej, bagatelizują ludzie inteligentni.

Elon Musk, właściciel takich firm jak Tesla czy SpaceX słynie nie tylko ze swoich nowatorskich pomysłów, ale także z kontrowersyjnych wypowiedzi. Charyzmatyczny miliarder po raz kolejny zabrał głos w sprawie sztucznej inteligencji. Jego zdaniem, ludzkość powinna się jej obawiać, a zagrożenie, jakie niesie za sobą AI, jest większe, niż w przypadku broni jądrowej.

W opinii Muska, niebezpieczeństwo, jakie niosą za sobą możliwości sztucznej inteligencji, najbardziej bagatelizują ludzie inteligentni. - Jeśli sądzicie, że komputer nie może stać się mądrzejszy od was, to jesteście głupsi, niż myślicie - mówi miliarder cytowany przez Business Insider.

Zdaniem szefa Tesli, AI rozwija się w niezwykle szybkim tempie i powinniśmy być zaniepokojeni tym, w którą stronę zmierza. - Walę w ten bęben od dekady - komentuje. Jak podaje dziennik "The Independent", Elon Musk przyznał ostatnio w wywiadzie dla "The New York Times", że sztuczna inteligencja powinna stać się mądrzejsza od ludzi już za około 5 lat.

Kontrowersyjny filantrop od wielu lat przestrzega przed niekontrolowanym rozwojem AI. Warto przypomnieć, że to on stoi za niezwykle ambitnym programem o nazwie Neuralink. Jego celem jest stworzenie chipa, który umieszczony w mózgu, pozwoli na jego bezpośrednią komunikację z komputerem. Musk ogłosił niedawno, że nowoczesna technologia pozwoli m.in. na streamowanie muzyki do mózgu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)