Rekordowy wzrost popularności. Kiedy Chrome dogoni Firefoxa?

Na pierwszy rzut oka najnowszy ranking przeglądarek nie różni się specjalnie od poprzedniego. Na uwagę zasługuje jednak szybki wzrost pozycji Chrome'a. Kiedy program Google'a stanie się bardziej znany niż Firefox?

Rekordowy wzrost popularności. Kiedy Chrome dogoni Firefoxa?
Mariusz Kosakowski

02.12.2010 11:54

Na pierwszy rzut oka najnowszy ranking przeglądarek nie różni się specjalnie od poprzedniego. Na uwagę zasługuje jednak szybki wzrost pozycji Chrome'a. Kiedy program Google'a stanie się bardziej znany niż Firefox?

Firma Net Applications opublikowała właśnie ranking udziałów przeglądarek internetowych. Wyniki badań obejmują listopad bieżącego roku. Prym nadal wiedzie Internet Explorer, drugi jest Firefox. Najszybciej umacnia się pozycja Chrome'a.

Trzeci w rankingu program Google'a szybko zbliża się do Firefoxa. W listopadowych badaniach Chrome zdobył prawie 10% rynku (wzrost o 0,76% w miesiąc). Srebrny medalista wyścigu przeglądarek - Firefox - cały czas tkwi w granicach 22-23%. Jak potoczą się dalsze losy Chrome'a?

Do rozłożenia na łopatki Internet Explorera Chrome potrzebuje jeszcze kilku lat. Wszystkie wersje produktu Microsoftu zajmują 58% rynku - jest to mniej o 2 punkty procentowe w porównaniu z październikiem. Ale to i tak 2,5 raza więcej niż ma Firefox.

Program Mozilli padnie ofiarą Chrome'a znacznie szybciej. Być może już wiosną 2011 r. Jeśli aktualny trend się utrzyma, najpóźniej latem aplikacja Google'a stanie się drugą najpopularniejszą przeglądarką świata.

W rankingu tuż za Chrome'em uplasowało się Apple Safari. Oba produkty korzystają z silnika WebKit. Jednak Safari jest mniej popularne, ma tylko 5,5% udziałów. Chwaląca się ostatnio swoimi wynikami Opera ma skromne 2,20%.

Net market Share
Net market Share

Czy połączenie Chrome'a z nową usługą Google'a pomoże przeglądarce? Jak sądzicie?

Przeczytaj także nasz poradnik: jak tworzyć własne motywy dla Chrome.

Źródło: Mashable

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.