Ciekawe serwisy i usługi przydatne dla użytkowników Google+

Strona głównaCiekawe serwisy i usługi przydatne dla użytkowników Google+
05.10.2011 09:15
A czy Ty zapisałeś się już do Google+? (Fot. Plus.Google.com)
A czy Ty zapisałeś się już do Google+? (Fot. Plus.Google.com)

Wraz z rosnącą popularnością Google+ pojawiają się również strony ułatwiające życie użytkownikom tego serwisu społecznościowego. Poznaj usługi, dzięki którym korzystanie z Google+ stanie się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

bEUHvLgB

Ciekawe serwisy i usługi dla użytkowników Google+ (cz. 1)[/h2][h3]1. Group.as

Group.as to ponad 100 kategorii opisujących użytkowników Google+.  Dzięki nim w prosty sposób znajdziesz najpopularniejsze – znajdujące się w największej liczbie kręgów - osoby o określonych zainteresowaniach lub umiejętnościach. Możesz również założyć własną grupę.

[url=http://www.group.as/]

<ol start="2"><li>Women of Google+</li></ol>

Women of Google+

bEUHvLgD

Jeśli masz dość nadmiaru testosteronu w serwisie Google’a, zajrzyj na tę stronę. Witryna nie tylko prezentuje profile interesujących użytkowniczek serwisu społecznościowego, ale również zawiera sporo treści odnoszących się do IT z kobiecego punktu widzenia.

[url=http://www.womenofgplus.com/]

Nieoficjalna <a href="http://www.wikigpl.us/">Wikipedia Google+</a>, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o tym serwisie, ale wstydzicie się zapytać ;) Kompetentny opis usług i funkcji przydatny zarówno dla zupełnie „zielonego” użytkownika, jak i dla bardziej obytych z serwisem Google’a osób.[h2]Ciekawe serwisy i usługi dla użytkowników Google+(cz. 2)

[url=http://www.wikigpl.us/]

<ol start="4"><li>Pixiq</li></ol>

Jeśli interesujesz się fotografią, warto odwiedzić tę stronę. Damien Franco poświęcił trochę swojego czasu na stworzenie bazy wartych uwagi fotografów korzystających z Google+.

bEUHvLgJ

[url=http://www.pixiq.com/article/getting-started-in-google-plus-a-photographers-guide]

<ol start="5"><li>FindPeopleOnPlus</li></ol>

Bogaty katalog osób pozwala na łatwe wyszukiwanie za pomocą wielu kategorii: od płci, poprzez status związku, po zainteresowania i miejsce zamieszkania. Jako dodatek widoczny jest na stronie głównej ranking popularności.

[url=http://www.findpeopleonplus.com/]

W tym wypadku sprawa jest prosta. Nie odpowiadają Ci możliwości wyszukiwania oferowane przez Google+? Masz<a href="http://gplussearch.com/"> alternatywę</a>.[h2]Ciekawe serwisy i usługi dla użytkowników Google+ (cz. 3)

[url=http://gplussearch.com/]

bEUHvLgK

<ol start="7"><li>Google+ Known Issues</li></ol>

Oficjalna baza danych dotycząca problemów, na jakie natrafiają użytkownicy serwisu. Jeśli sądzisz, że coś nie działa tak, jak powinno, to zanim zaczniesz szukać odpowiedzi na forach lub po prostu przez Google’a, zajrzyj na tę stronę.

[url=http://www.google.com/support/+/bin/static.py?page=known_issues.cs]

<ol start="8"><li>GPHangouts</li></ol>

Masz ochotę porozmawiać z nieznajomymi na konkretny temat, zobaczyć coś ciekawego lub ujrzeć show, którego twórcy deklarują „brak dziwnych i nagich ludzi… na razie”? Ta strona pozwoli Ci zorientować się, gdzie i kiedy ruszają ciekawe Hangouty. Przy odrobinie szczęścia trafisz na wywiady z celebrytami lub transmitowane na żywo koncerty.

[url=http://gphangouts.com/]

bEUHvLgL

Kogo brakuje w Twoich kręgach? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz właśnie na <a href="http://www.recommendedusers.com/">tej stronie</a>.[h2]Ciekawe serwisy i usługi dla użytkowników Google+ (cz. 4)

[url=http://www.recommendedusers.com/]

<ol start="10"><li>Share This Circle</li></ol>

Kolejny katalog prezentujący popularnych i wpływowych użytkowników Google+. Dzięki kategoriom łatwo zorientujesz się, czyje publikacje mogą być dla Ciebie interesujące. Niestety, witryna jest obecnie nieaktywna – zalicza niepokojąco długą przerwę serwisową. Miejmy nadzieję, że niebawem ponownie się pojawi.

[url=http://sharethiscircle.com/]

<ol start="11"><li>+me</li></ol>

Łatwo, prosto i bez wysiłku stwórz profilową fotkę. Możesz również przygotować zdjęcie pożegnalne, które umieścisz w swoim profilu na Facebooku.

bEUHvLgM

[url=http://turhan.me/+me/]

Nie lubisz długich linków? Skorzystaj z dedykowanego Google+<a href="http://gplus.to/"> serwisu</a> pozwalającego na ich skracanie.[h2]Ciekawe serwisy i usługi dla użytkowników Google+ (cz. 5)

[url=http://gplus.to/]

<ol start="14"><li>Social Statistics</li></ol>

Serwis dla miłośników statystyk. Liczby, trendy, popularne profile, sondy i inne treści przyprawiające o dreszcz emocji pracowników GUS-u ;)

[url=http://socialstatistics.com/]

<ol start="15"><li>Like vs. Plus</li></ol>

Na koniec żartobliwa witryna prezentująca pojedynek Google+ i Facebooka. Choć w liczbach bezwzględnych Facebook prowadzi, to – po uwzględnieniu liczby użytkowników – Google+ może liczyć na znacznie większe poparcie internautów ;) Ty również możesz wyrazić swoją opinię.

[url=http://likevsplus.com/]

[/url]

Źródło: Mashable

Udostępnij:
bEUHvLgN
Komentarze (0)
bEUHvLhz