Ciekawe wydarzenia turystyczne w 2011 roku

Ciekawe wydarzenia turystyczne w 2011 roku30.01.2011 10:03
Ciekawe wydarzenia turystyczne w 2011 roku
Paulina Tyburska

Tytuł mówi wszystko. Albo prawie wszystko. Wybór jest oczywiście niezwykle subiektywny. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się jakie to ciekawe miejsca pragnę Wam polecić - czytajcie dalej...

Tytuł mówi wszystko. Albo prawie wszystko. Wybór jest oczywiście niezwykle subiektywny. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się jakie to ciekawe miejsca pragnę Wam polecić - czytajcie dalej...

Powinnam zapewne zacząć od najbliższego miesiąca, ale postanowiłam jednak mniej trzymać się kalendarza, a bardziej własnych preferencji. Wybrałam pięć wydarzeń. Zacznijmy od miejsca piątego:

  1. Na tym miejscu uplasował się Festiwal Nagości (Hadaka Matsuri) w Okayamie w Japonii. Wreszcie to nie kobiety się rozbierają, tylko mężczyźni. A konkretniej 9 tysięcy i jeden mężczyzn. Biegają po mieście w samych majtkach, grając w berka... To, dość specyficzne, wydarzenie odbędzie się 19 lutego. Dodam tylko, że w lutym w Japonii za ciepło nie jest, stąd też pewnym ułatwieniem przy rozbieraniu się, może być nakaz picia dużej ilości sake. Festiwal ma ponad 500-letnią tradycję i odprawienie specyficznych ceremonii (w tym bieganie prawie nago) ma sprowadzić szczęście na osoby uczestniczące w tym wydarzeniu. Już wcześniej pisałam o innym japońskim festiwalu - Karatsu Kunchi. Japończycy uwielbiają świętować, więc nieistotne w jakim miesiącu tam pojedziemy, prawie na pewno trafimy na jakiś festiwal.

Japanese Naked Fighting Man Festival - Saidaiji Eyo Hadaka Matsuri

  1. Trochę spokojniejszym (miejmy nadzieję) wydarzeniem będzie Festiwal Światowego Pokoju, który odbywać się będzie w dniach 26-28 sierpnia w Berlinie. W programie liczne wydarzenia kulturalne, konferencje i warsztaty. Festiwal jest wspierany przez ONZ i naprawdę imponującą liczbę partnerów międzynarodowych. Swój przyjazd zapowiadają najwięksi: laureaci Pokojowej Nagrody Nobla, sportowcy, aktorzy, muzycy, a także politycy. Żeby choćby wymienić takie nazwiska jak Lech Wałęsa, Dalai Lama czy Desmond Tutu.
  1. 25 września na Hawajach chciałabym się znaleźć na Paradzie Kwiatów na festiwalu o - nie ukrywajmy, niezbyt oryginalnej nazwie - Aloha. Jeśli samo słowo "Hawaje" Was nie zachęciło, aby się tam wybrać, to obejrzycie relację z poprzedniego roku:
  1. Kocham Grecję, więc mój kolejny wybór wydarzenia jest trochę podyktowany tym, że właśnie odbywa się we wspomnianym kraju. Kolejny festiwal nosi nazwę Rouketopolemos. 24 kwietnia, tuż po zmroku, dwa kościoły, które stoją na wyspie Chios w miejscowości Vrontados (i rywalizują ze sobą) wystrzeliwują w swoją stronę od 25 do 60 tysięcy domowej roboty rakiet... Celem jest uderzenie w dzwon przeciwnego kościoła. Wygra ten, który wybrzmi mniej razy.
  1. Le Salon du Chocolat(http://www.salon-du-chocolat.com/?AspxAutoDetectCookieSupport=1)- chyba nawet bez najmniejszej znajomości języka francuskiego można się domyślić, na czym opiera się następny festiwal. Powstały w 1993 roku Festiwal Czekolady co roku przyciąga do Paryża wystawców z całego świata. W ubiegłym roku było ponad 400 stoisk, na których można było spróbować najróżniejszych czekolad i czekoladek. Jednak degustacje to nie jedyna atrakcja tego festiwalu. Można sobie również zrobić czekoladowy makijaż lub obejrzeć pokaz mody inspirowany najlepszym ze słodyczy. W tym roku odbywać się będzie pomiędzy 28 września a 1 października w budynku Paris Expo w godzinach 10:00-19:00. Dorośli za wejście zapłacą 12,50 euro, natomiast dzieci w wieku 3-12 lat  - jedynie 6 euro. Młodsze dzieci wchodzą za darmo.

Moon One - Salon du Chocolat Paris 2008

a tu jeszcze trochę czekolady:

Salon du Chocolat 2010 : soirée d'ouverture - Le Figaro

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)