Ciekawy sposób na wydobycie okrętu z dna morza

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób wydobywa się z dna ogromne okręty wojenne? Jeśli chcecie wiedzieć, to mamy dla Was odpowiedź na to pytanie. Bez łańcuchów się nie obeszło.

Ciekawy sposób na wydobycie okrętu z dna morza
Artur Starzyk

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób wydobywa się z dna ogromne okręty wojenne? Jeśli chcecie wiedzieć, to mamy dla Was odpowiedź na to pytanie. Bez łańcuchów się nie obeszło.

To co widzicie na zdjęciu powyżej to południowokoreańska korweta Cheonan, a w zasadzie połowa okrętu wojennego tego kraju. Natomiast te długie łańcuchy są prawdziwe. Nie jest to dzieło nawiedzonego mistrza Photoshopa. Poniżej publikujemy zdjęcie tej samej akcji, ale z innego ujęcia. Ten gigantyczny żuraw robi wrażenie, czyż nie?

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/polowa_statku2.jpg)

Historia koreańskiej korwety klasy Cheonan jest bardzo smutna. Okręt rozpadł się na dwie połówki 26 marca tego roku. Według ustaleń śledczych, do katastrofy doszło w wyniku storpedowania okrętu przez łódź podwodną należącą do armii Korei Północnej. Niestety śmierć na miejscu poniosło 46 marynarzy z 104 - osobowej załogi. Natomiast 15 kwietnia, południowokoreańska Marynarka Wojenna wyciągnęła część rufową okrętu za pomocą ogromnego pływającego żurawia.

To smutne, że inżynieria ekstremalna musi zaprezentować swój kunszt w tak dramatycznych okolicznościach. Nie wygląda również na to, że ostatnie wydarzenia wpłyną na unormowanie stosunków pomiędzy krajami.

Źródło: gadget-reviews

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.