CNN kupi Mashable za 200 mln dolarów?

Szykuje się wielka transakcja? (Fot. Flickr/khrawlings/Lic. CC by)
Szykuje się wielka transakcja? (Fot. Flickr/khrawlings/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski

12.03.2012 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agencja Reutera podała informację o planowanej sprzedaży jednego z największych blogów zajmujących się tematyką IT. Mashable ma zostać zakupiony przez CNN za nieprawdopodobną kwotę - ponad 200 mln dolarów.

Agencja Reutera podała informację o planowanej sprzedaży jednego z największych blogów zajmujących się tematyką IT. Mashable ma zostać zakupiony przez CNN za nieprawdopodobną kwotę - ponad 200 mln dolarów.

Nie było informacji o tym, że Mashable jest na sprzedaż, ale widać wszystko jest na sprzedaż, pozostaje tylko kwestia ceny. Według Feliksa Salmona z agencji Reutera CNN może kupić ten jeden z największych serwisów zajmujących się branżą IT za więcej niż 200 mln dolarów. Dziennikarz jako źródło podał anonimowego informatora.

Co więcej, Salmon powiedział, że transakcja już w zasadzie została dokonana i obie strony ogłoszą ją we wtorek. Informacja została podana z zastrzeżeniem, że dziennikarz nie wie tego na pewno, jest to jedynie "całkiem prawdopodobne".

Wierzyć czy nie? Wierzyć, bo Salmon zazwyczaj wie, co mówi. Wierzyć, bo Pete Cashmore, założyciel Mashable, od dawna współpracuje z CNN, m.in. pisząc felietony dla medialnego giganta. Wierzyć, bo o "zaawansowanych rozmowach" pomiędzy Mashable i CNN pisze także "The New York Times".

Nie wierzyć, bo to ogromna kwota za taki serwis jak Mashable. Ale jeśli CNN faktycznie taką oferuje, to nic tylko brać. TechCrunch poszedł za znacznie mniejszą sumę.

Z drugiej strony przykład TechCruncha pokazuje, że nie zawsze jest sens sprzedawać coś, na co pracowało się latami. Pod rządami AOL-u TechCrunch nie ma się zbyt dobrze, a Michael Arrington też wyraźnie się pogubił.

Mashable ma specyficzny styl. Jest w nim dużo tekstów lekkich, łatwych i przyjemnych, świetnie czytających się wyliczanek (typu "10 najlepszych..."), ale są też analizy, z których można się czegoś dowiedzieć. Jeśli właścicielem zostałby CNN, serwis zapewne musiałby nieco spoważnieć.

Założony w 2005 roku w Szkocji Mashable podbił cały świat. Obecnie odwiedza go 20 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Siedziba została przeniesiona do USA, do Nowego Jorku, blog ma też biuro w San Francisco. Jeżeli faktycznie CNN kupi to wszystko za 200 mln dolarów, będzie to jedna z najciekawszych transakcji w branży IT w 2012 roku.

Źródło: The Next WebReuters

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)