Co byś zrobił, gdybyś mógł dopaść dowolnego internetowego trolla?

Internetowy trolling przybiera rozmaite formy. Czasami bywa irytujący, innym razem zabawny. Zdarzają się niestety również takie sytuacje, kiedy troll zachowuje się w sposób wyjątkowo obraźliwy i może naprawdę źle wpłynąć na innych internautów. Co powinniśmy robić w takich przypadkach?

Co byś zrobił, gdybyś mógł dopaść dowolnego internetowego trolla?
Marek Maruszczak

08.02.2012 19:00

Internetowy trolling przybiera rozmaite formy. Czasami bywa irytujący, innym razem zabawny. Zdarzają się niestety również takie sytuacje, kiedy troll zachowuje się w sposób wyjątkowo obraźliwy i może naprawdę źle wpłynąć na innych internautów. Co powinniśmy robić w takich przypadkach?

Kilku pracowników BBC postanowiło wyśledzić jednego z przedstawicieli tego najgorszego gatunku internetowych trolli i uwiecznić całość na taśmie filmowej.

Obiektem poszukiwań stał się internauta posługujący się pseudonimem Nimrod Severn. Mężczyzna kryjący się za tym nickiem zostawiał wulgarne wiadomości na facebookowych profilach stworzonych dla uczczenia pamięci zamordowanych osób.

Zapytany o to, co sądzi o ludziach, których krzywdzi swoimi wypowiedziami, powiedział tylko „F#ck them”. Oznajmił również, że Facebook jest otwartym forum, na którym każdy może pisać, co mu się podoba. Cóż, nie do końca ma rację, ale inni internauci wzięli sobie do serca jego zdanie i wykorzystali profil mężczyzny do wyrażenia swoich opinii na jego temat.

Pytanie, które nasuwa mi się po obejrzeniu tego materiału, brzmi: czy warto poświęcać tyle uwagi internetowym trollom? Podobno lepiej ich nie karmić, ale czy w takiej sytuacji powinniśmy wypełniać pozwy sądowe, czy może zupełnie ignorować obraźliwe zachowania?

Jest oczywiście jeszcze jedno rozwiązanie, za którym opowiadają się Jay i Cichu Bob, ale tego oczywiście nie polecam nikomu. Poza wszystkimi innymi powodami, po prostu szkoda pieniędzy…

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.