Co ma wspólnego Hitler z dmuchanymi lalami?

Może się wydawać, że zabawki seksualne to domena naszych czasów. To tylko pozory. W czasie II wojny światowej, sam Adolf Hitler zaakceptować miał owiany tajemnicą projekt "Borghild", w ramach którego nazistowskich żołnierzy wyposażono w... dmuchane lalki.

Fot. Wikicommons
Fot. Wikicommons
Paweł Żmuda

11.07.2011 17:00

Może się wydawać, że zabawki seksualne to domena naszych czasów. To tylko pozory. W czasie II wojny światowej, sam Adolf Hitler zaakceptować miał owiany tajemnicą projekt "Borghild", w ramach którego nazistowskich żołnierzy wyposażono w... dmuchane lalki.

Praca nad "Borghild" została rozpoczęta w 1940 roku, gdy Heinrich Himmler szef SS, zwrócił uwagę na jeden bardzo palący problem

największym zagrożeniem dla jednostek w Paryżu są prostytutki, które szukają klientów w barach i klubach

Dlaczego cielesne rozkosze miały być niebezpieczeństwem dla żołnierzy? Wcale nie chodziło o czystość rasową. Powód był prozaiczny - hitlerowcy zarażali się chorobami wenerycznymi. Znaleziono na to lekarstwo.

Podobno sam Führer zaakceptował pomysł wyposażenia żołnierzy w niebieskookie blond lale, które bez trudu można było zmieścić do plecaka. Niekonwencjonalnym lekarstwem zachwycił się Himmler, który zamówił 50 lal dla swoich własnych jednostek. Niestety, walczących wcale nie rozweselił pomysł dowództwa.

Projekt "Borghild" zarzucono ostatecznie w 1942 roku, ze względu na wstyd, którym mogliby okryć się żołnierze, których złapano z lalą w plecaku. Trudno im się dziwić...

Źródło: news.com.au

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.