Co myślicie o 3D?

Co myślicie o 3D?

Fot.TheVlue Flickr
Fot.TheVlue Flickr
Szymon Adamus
14.08.2010 08:02

Piszę o nowościach produktowych, wyjaśniam nowinki technologiczne, podaję zapowiedzi i w tej gonitwie w stronę trzeciego wymiaru zapomniałem zadać podstawowe pytanie. Co WY myślicie o tym całym 3D w kinie domowym? Zapraszam do dyskusji.

Piszę o nowościach produktowych, wyjaśniam nowinki technologiczne, podaję zapowiedzi i w tej gonitwie w stronę trzeciego wymiaru zapomniałem zadać podstawowe pytanie. Co WY myślicie o tym całym 3D w kinie domowym? Zapraszam do dyskusji.

Specyfikacja standardu Blu-ray 3D została ustalona w grudniu zeszłego roku. Później pojawiło się oficjalne logo, no i poszło z górki. Prawie wszyscy znaczący producenci dodali obsługę 3D do swoich paneli, odtwarzacze Blu-ray 3D zaczęły wyskakiwać jak grzyby po deszczu, do diaska! Mieliśmy nawet w Polsce dwie transmisje sportowe w trójwymiarze! Były to:

Problemy są tylko dwa, póki co. Po pierwsze ceny telewizorów muszą jeszcze bardziej spaść, a w parze z tym muszą pójść też obniżki cen okularów i transmiterów 3D. Drugi problem, o wiele większy, to treść. Dwie transmisje sportowe były fajne, ale potrzebnych jest kilka kanałów nadających cały czas w trójwymiarze.

No i potrzebne są filmy. Obecnie bez większego kombinowania można kupić tylko Klopsiki i inne zjawiska pogodowe 3D.  Na listopad jest jeszcze zapowiedziana Opowieść Wigilijna, a w przyszłym roku ma się pojawić długo oczekiwany Avatar 3D. I to by było na tyle, jeśli idzie o bezproblemowy dostęp do filmów na Blu-ray 3D. Potwory kontra Obcy są dostępne tylko w pakietach startowych Samsunga, a wczoraj z żalem doniosłem, że podobny los podzielą też filmy Jak wytresować smoka i wszystkie cztery części Shreka.

Z treścią jest więc gorzej niż źle. W zasadzie obecnie panel 3D warto kupić tylko z myślą o przyszłości i ewentualnie pobawieniu się kilkoma grami wideo na Playstation 3 i funkcją konwersji obrazu 2D na trójwymiar w czasie rzeczywistym.

Ale może nie jest aż tak tragicznie? W końcu ceny spadają z miesiąca na miesiąc, o technologii mówi się coraz więcej i pojawiają się takie nowinki techniczne, jak trójwymiarowe kamery konsumenckie.

Więc może sytuacja nie jest aż tak fatalna? Zapraszam do dyskusji o obecnym stanie rewolucji 3D i przyszłości tej technologii w kinach domowych HDTVmaniaków. Co myślicie o tym całym 3D?

Polecam też rozważania nad tym czy technologia 3D zrobi wreszcie boom.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)