Co nowego u Miyazakiego?

Co nowego u Miyazakiego?11.02.2010 12:00
Co nowego u Miyazakiego?
Michał Nowak

Każdy kto lubi animacje, albo po prostu dobre kino, powinien znać osobę Hayao Miyazakiego. To prawdziwy ojciec anime i mistrz w swoim fachu. Chociaż przyznam z bólem serca, że jego ostatni film, Ponyo, mocno mnie rozczarował. Ale z niecierpliwością czekam na kolejny jego obraz, a ten zbliża się coraz większymi krokami! Dobra, może nie jest to w pełni autorski film Miyazakiego, ponieważ wyreżyseruje go Hiromasa Yonebayashi, ale pod przewodnictwem studia Ghibli, którym zarządza Miyazaki właśnie. Będzie to adaptacja książki brytyjskiej pisarki Mary Norton, pod tytułem The Borrowers. Zobaczcie teaser!

Każdy kto lubi animacje, albo po prostu dobre kino, powinien znać osobę Hayao Miyazakiego. To prawdziwy ojciec anime i mistrz w swoim fachu. Chociaż przyznam z bólem serca, że jego ostatni film, Ponyo, mocno mnie rozczarował. Ale z niecierpliwością czekam na kolejny jego obraz, a ten zbliża się coraz większymi krokami! Dobra, może nie jest to w pełni autorski film Miyazakiego, ponieważ wyreżyseruje go Hiromasa Yonebayashi, ale pod przewodnictwem studia Ghibli, którym zarządza Miyazaki właśnie. Będzie to adaptacja książki brytyjskiej pisarki Mary Norton, pod tytułem* The Borrowers*. Zobaczcie teaser!

Film będzie nosił tytuł* Karigurashi no Arrietty*. Wprawdzie teaser niewiele pokazuje, zaledwie kilka malowniczych kadrów w akompaniamencie piosenki Arriety's Song, w wykonaniu pieśniarki i harfistki Cecile Corbel. Ale powiadam - tyle tylko wystarczy! Ten teaser jest wręcz baśniowy.

Zajrzyjcie TUTAJ, jeśli chcecie zobaczyć wydłużony teaser, w którym widać jak nagrywano piosenkę do filmu.

Fabuła nastraja bardzo pozytywnie. Książka opowiadała historię postaci, które mają zaledwie cztery cale wzrostu i mieszkają pod podłogą w zwyczajnym angielskim domu. Ci 'Mali Ludzie', to tytułowa Arriety i jej rodzina. Ludzcy właściciele domostwa nawet nie zdają sobie sprawy, że mają mikroskopijnych współlokatorów pod podłogą... Do czasu, aż ludzki chłopiec odkrywa obecność Arriety. Akcja książki działa się w Angli, w latach 50-tych. Akcja filmu przeniesie się do Tokio roku 2010.

Reżyserem Karigurashi no Arrietty jest Hiromasa Yonebayashi, który współpracował ze studiem Ghibli przy takich filmach, jak Spirited Away, Ruchomy zamek Hauru i Ponyo. Scenariusz napisał Hayao Miyazaki, na podstawie opowiadania Mary Norton. Producentami są Toshio Suzuki (Księżniczka Mononoke, Ghost in the Shell 2: Innocence) i Hayao Miyazaki. Premierę w Japonii zaplanowano na lato 2010.

źródło: PolskaManga, Twitch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)