Co nowego w TP?

Co nowego w TP?

Fot. Cezary Piwowarski/Wikimedia
Fot. Cezary Piwowarski/Wikimedia
Szymon Adamus
24.05.2011 07:48

W zeszłym tygodniu informowałem o nadchodzących nowościach w ofercie Telekomunikacji Polskiej. Pojawiły się już pierwsze konkrety.

W zeszłym tygodniu informowałem o nadchodzących nowościach w ofercie Telekomunikacji Polskiej. Pojawiły się już pierwsze konkrety.

Najpierw informacje o wspominanych już na łamach HDTVmanii kanałach z oferty platformy n. Maciej Witucki, prezes Grupy TP, uspokaja i zapewnia, że nowości będą.

[cytat]Dokładamy starań, by już wkrótce klienci mogli do podstawowego zestawu kanałów telewizyjnych dokupić pakiety telewizyjne n z największą na rynku liczbą kanałów w jakości HD.[/cytat]

Mało szczegółów, ale na szczęście z inną ofertą jest już bardziej konkretnie. Od 1 czerwca TP wprowadzi Fun Pack, nową ofertę multimedialną. Na początku będzie ona dostępna w:

  • Warszawie,
  • Wrocławiu,
  • Rzeszowie,
  • Lesznie,
  • Obornikach Śląskich,
  • podwarszawskim Brwinowie,
  • podkrakowskich Zielonkach.

[cytat]W pakiecie z ultraszybką neostradą TP oferuje cyfrową telewizję w technologii IPTV (bez konieczności instalowania anteny) z 49 kanałami dostępnymi w ramach abonamentu. Znajdziemy tu m.in.: kanały TVP, TVN – w tym TVN HD, a także wybrane, zagraniczne kanały tematyczne, np. Discovery Channel czy dziecięcy Nickelodeon. W standardzie klient otrzymuje nowoczesny dekoder HD z możliwością nagrywania programów. Umożliwia on również odbiór naziemnej telewizji cyfrowej[/cytat]

  • pisze o ofercie Anita Dąbek z SatKuriera, a w serwisie Media2 znajduję zestawienie cen nowej usługi internetowej TP. Myślę, że 80 megabitów na sekundę powinno wystarczyć do wygodnego streamingu treści nawet w HD.
Neostrada Fiber - Fot. Media2
Neostrada Fiber - Fot. Media2

Oprócz superszybkiego Internetu i kanałów w HD nadawca planuje też zawojować rynek ofertą filmów na żądanie. W Fun Pack mamy dostać możliwość buszowania po katalogu 2000 filmów. Uzupełnieniem tych treści jest serwis Orange VOD mający obecnie około 200 filmów w ofercie, a docelowo 500.

Dodatkowo w Fun Pack będzie też możliwość zapisywania programów za pomocą dekodera z nagrywarką oraz usługa "catch up TV" pozwalająca na obejrzenie programów TVP1, TVP2, TVN, TVN Style i TVN Turbo siedem dni po emisji w telewizji.

Dla osób szukających pakietu telewizja plus internet może być ciekawie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)