Co obejrzeć na Netfliksie? Oto 10 naszych propozycji dla miłośników klasyki

Co obejrzeć na Netfliksie? Oto 10 naszych propozycji dla miłośników klasyki

Co obejrzeć na Netfliksie? Oto 10 naszych propozycji dla miłośników klasyki
LG
21.04.2016 23:30, aktualizacja: 10.03.2022 09:47

Netflix kojarzony jest głównie z serialami, ale w bazie usługi można znaleźć również masę świetnych filmów. Wśród nich jest wiele klasyków, które przynajmniej raz powinien obejrzeć każdy, a do który wiele osób lubi co jakiś czas powracać.

Popularna usługa z materiałami wideo na życzenie na początku tego roku zawitała do Polski. Błyskawicznie pojawiła się nie tylko na komputerach i laptopach, ale również na telewizorach LG. Firma wydała aplikację, która dostępna jest zarówno na rozwiązania z systemem webOS, jak i Smart TV z NetCastem. Dzięki temu ich posiadacze mają jeszcze wygodniejszy dostęp do dobrych jakościowo materiałów wideo.

Obraz

Prezentowaliśmy już listę ciekawych seriali, które można znaleźć w bazie Netflixa. Czas więc, aby przyjrzeć się filmom, których w usłudze również nie brakuje. Na dobry początek zaczniemy od dziesięciu prawdziwych klasyków. Filmy te oglądał niemal każdy (a przynajmniej powinien), ale zdecydowana większość uwielbia do nich wracać nawet po kilkanaście razy. Teraz można to robić z poziomu aplikacji na telewizorach LG. Oczywiście, z polskim dubbingiem i/lub polskimi napisami.

Przeminęło z wiatrem

Zaczniemy od podróży w czasie do okresu wojny secesyjnej. „Przeminęło z wiatrem” to ekranizacja powieści Margaret Mitchell, która opisuje losy pięknej Scarlett O'Hary. Akcja tego melodramatu toczy się dookoła jej związku z Rhettem Butlerem. Warto dodać, że film miał swoja polską premierę w… 2009 roku.

Gone with the wind (trailer)

Rok premiery: 1939

Reżyseria: Victor Flaming

Obsada: Clark Gable, Vivien Leigh, Leslie Howard, Olivia de Havilland, Hattie McDaniel

Czas trwania: 224 min

Casablanca

Następnym przystankiem będzie stolica Maroka z okresu II wojny światowej. „Casablanca” to klimatyczny melodramat z elementami filmu noir, który opowiada historię Ricka Blaine’a i jego odżywającego uczucia do dawnej miłości Ilsy. Sprawę komplikuje mocno fakt, że kobieta jest już zamężna.

Casablanca (1942) Official Trailer - Humphrey Bogart, Ingrid Bergman Movie HD

Rok premiery: 1942

Reżyseria: Michael Curtiz

Obsada: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid

Czas trwania: 102 min

Rzymskie wakacje

To z kolei rozgrywająca się w Rzymie mieszanka komedii romantycznej i dramatu. Fabuła kręci się dookoła młodej księżniczki, która postanawia uciec od obowiązków i zwiedzić malownicze miasto. W trakcie spotyka amerykańskiego reportera, który się w niej zauroczył.

Roman Holiday Trailer

Rok premiery: 1953

Reżyseria: William Wyler

Obsada: Audrey Hepburn, Gregory Peck, Eddie Albert

Czas trwania: 113 min

Północ - północny zachód

Czas na jeden z klasyków kina sensacyjnego, którego reżyserem jest sam Alfred Hitchcock. Akcja filmu toczy się dookoła Rogera Thornilla, którego szpiedzy mylą z osobą George'a Kaplana. Bohater musi przebyć drogę przez niemal całe Stany Zjednoczone, aby odszukać prawdziwego agenta amerykańskiego wywiadu i wyjaśnić zagadkę.

North By Northwest - Trailer

Rok premiery: 1959

Reżyseria: Alfred Hitchcock

Obsada: Cary Grant, Eva Marie Saint

Czas trwania: 136 min

Ojciec chrzestny

Rewelacyjna ekranizacja powieści Maria Puzo, za którą wziął się Francis Ford Coppola. Fabuła toczy się przez dziesięć lat i opowiada historię sycylijskiej rodziny mafijnej, która pod wodzą Don Vito Corleone działa w Nowym Jorku. W usłudze Netflix można znaleźć również kolejne części trylogii.

The Godfather Trailer (HD)

Rok premiery: 1972

Reżyseria: Francis Ford Coppola

Obsada: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, Robert Duvall

Czas trwania: 170 min

Poszukiwacze zaginionej Arki

Kolejny przystankiem na liście jest filmowa opowieść o przygodach Indiany Jonesa granego przez Harrisona Forda. Archeolog w pierwszej części musi stawić czoła nazistom, którzy usiłują zdobyć Arkę Przymierza. Użytkownicy w Netflix mogą znaleźć również kolejne części wyreżyserowanego przez Stevena Spielberga filmu.

Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark - Trailer

Rok premiery: 1981

Reżyseria: Steven Spielberg

Obsada: Harrison Ford, Karen Allen

Czas trwania: 115 min

Forrest Gump

To świetna ekranizacja powieści Winstona Grooma i genialna rola Toma Hanksa, który wciela się w rolę tytułowego Forresta. Film opowiada o perypetiach sympatycznego człowiek, który został dotknięty autyzmem, a mimo to udało mu się przeżyć wojnę i zdobyć spory majątek. Film przesączony jest odniesieniami do ówczesnych realiów, jakie panowały w Stanach Zjednoczonych.

Forrest Gump - Trailer

Rok premiery: 1994

Reżyseria: Robert Zemeckis

Obsada: Tom Hanks, Robin Wright Penn, Gary Sinise, Sally Field

Czas trwania: 141 min

Pulp Fiction

Oto film, który sprawił, że naprawdę głośno zrobiło się o Quentinie Tarantino. Jego fabuła złożona jest z czterech przeplatających się wątków, ukazujących sceny z życia dwóch zabójców, żony gangstera i boksera. Tytuł filmu pochodzi od brukowych powieści, które wydawane były w Stanach w latach 30. ubiegłego wieku.

Pulp Fiction Official Trailer #1 - (1994) HD

Rok premiery: 1994

Reżyseria: Quentin Tarantino

Obsada: John Travolta, Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Uma Thurman

Czas trwania: 154 min

Szeregowiec Ryan

Przedostatni na mojej liście jest dramat wojenny, który wyreżyserował Steven Spielberg. Jego akcja toczy się w czasie II wojny światowej. Dotyczy konkretnie lądowania aliantów w Normandii w 1944 roku i bohaterskiego czynu ocalałych z masakry żołnierzy.

Saving Private Ryan HD 1080p Trailer - 1998

Rok premiery: 1998

Reżyseria: Steven Spielberg

Obsada: Tom Hanks, Tom Sizemore, Matt Damon, Jeremy Davies, Edward Burns

Czas trwania: 162 min

Matrix

Na koniec dzieło braci Wachowskich. Film science fiction ukazuje wizję przyszłości, w której świat został zdominowany przez maszyny, a ludzie zamknięci się w wirtualnym świecie. Ich wybawcą okazuje się programista przybierający przydomek Neo.

Matrix Trailer HD (1999)

Rok premiery: 1999

Reżyseria: Larry i Andy Wachowscy

Obsada: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving

Czas trwania: 136 min

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)