Producenci aparatów fotograficznych przekonują, że przyszłość fotografii to aparaty cyfrowe. Miniaturowe cyfrówki dostępne są praktycznie w każdym sklepie. To nie spodobało się pomysłowemu majsterkowiczowi. Darren Samuelson skonstruował ogromny, analogowy aparat. Po co mu taki gigant?
Budowa aparatu o wiele mówiącej nazwie Darren's Great Big Camera trwała około sześciu miesięcy. Autor konstrukcji postanowił zbudować własny sprzęt, ponieważ kocha fotografię analogową i chciał robić naprawdę wielkie zdjęcia. Gotowy aparat może robić zdjęcia na filmie o wymiarach 14x36 cala.
W pełni rozłożony obiektyw Darren's Great Big Camera ma prawie 2 metry długości. Jak sprzęt sprawdza się podczas zdjęć w terenie?
Autor konstrukcji ma zamiar wyruszyć w podróż z Nowego Orleanu do Nowego Jorku, podczas której w pełni przetestuje możliwości swojej zabawki. Próbki zdjęć wykonanych monstrualnym aparatem można zobaczyć na blogu Samuelsona.
Źródło: makezine