Co powstanie z połączenia procy, kuszy i muszkietu? [wideo]

Posiadanie kuszy bez zezwolenia jest w Polsce nielegalne. A co z procokuszami? Jedną z nich możecie zobaczyć w akcji na załączonym nagraniu. Za jej konstrukcję odpowiada nasz stary, dobry łysy znajomy.

Co powstanie z połączenia procy, kuszy i muszkietu? [wideo]
Marek Maruszczak

Posiadanie kuszy bez zezwolenia jest w Polsce nielegalne. A co z procokuszami? Jedną z nich możecie zobaczyć w akcji na załączonym nagraniu. Za jej konstrukcję odpowiada nasz stary, dobry łysy znajomy.

Budowa wszelkiej maści mechanizmów strzelających napędzanych gumą to chyba jedno z najciekawszych hobby, jakie miałem okazję opisywać na łamach Gadżetomanii. Poza oryginalnością pomysłów Joerga Sprave’a spore wrażenie robią wygląd i liczba konstruowanych przez niego urządzeń.

Tym razem Sprave zaprezentował - jak sam twierdzi - jedną z najładniejszych procokuszy, jakie wyszły spod jego ręki.

Medieval Style Musket Ball Shooting Slingshot Crossbow

Czym różni się procokusza od zwykłej kuszy? Między innymi tym, że część funkcji elastycznego łuku przejęła cięciwa wykonana z gumy. Inna jest również amunicja. W tym przypadku wykorzystano ołowiane kule do muszkietu. Ciekawe, jak broń Joerga sprawdziłaby się w starciu z jednym z galaretowatych manekinów wykorzystywanych przez pogromców mitów?

Jeżeli macie ochotę sami zbudować podobną maszynkę, to pod tym adresem znajdziecie wszelkie potrzebne instrukcje. Pamiętajcie tylko, żeby nie strzelać do żadnych żywych stworzeń!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.