Co student może zrobić z karabinem zabawką? [wideo]

Tak go zmodyfikować, że zdecydowanie przestanie nadawać się dla dzieci. Dzięki dodaniu zbiornika z dwutlenkiem węgla oraz kilku innym zmianom broń strzelająca pociskami z gąbki jest w stanie nabić solidnego siniaka.

Co student może zrobić z karabinem zabawką? [wideo]
Marek Maruszczak

Tak go zmodyfikować, że zdecydowanie przestanie nadawać się dla dzieci. Dzięki dodaniu zbiornika z dwutlenkiem węgla oraz kilku innym zmianom broń strzelająca pociskami z gąbki jest w stanie nabić solidnego siniaka.

Po co w ogóle modyfikować plastikowe karabiny? Autor tej przeróbki jest studentem inżynierii na Stony Brook University. Już sama możliwość stworzenia takiej konstrukcji jest ciekawa, ale phillysteak527 miał też inny powód. Na Terenie jego kampusu odbywają się regularnie gry taktyczne "Humans vs. Zombies".

Aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie i zaostrzyć odrobinę konkurencję, phillysteak527 wprowadził drobne zmiany w swoim nerf gunie.

Dzięki wykorzystaniu butli z CO2 phillysteak527 nie tylko zyskał większą siłę rażenia. Udało mu się również zamienić broń w efektywnie działający półautomat. Ograniczeniem są jedynie pojemność zbiornika z CO2 (butelka nie jest przymocowana do broni, nosi się ją np. przy pasku) oraz wielkość magazynka.

Początkowo broń miała efektywny zasięg ponad 50 metrów, ale autor modyfikacji zmuszony był dwukrotnie ograniczyć moc broni, ponieważ trafienia z bliskiej odległości okazały się zbyt bolesne dla innych uczestników zabawy.

Jak zaznaczył sam autor, zorganizowana gra taktyczna to jedyny pretekst, pod jakim udało im się przeforsować pozwolenie na bieganie po kampusie z nerf gunami i strzelanie do ludzi. Jak Wam się podoba takie życie studenckie?

Źródło: TechEBlogInstructables

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.