Compal Flex Book to laptop o jednym dużym składanym ekranie czy tablet?

Compal Flex Book to laptop o jednym dużym składanym ekranie czy tablet?

Compal Flex Book - tablet czy laptop? W zasadzie nowy typ urządzenia 2 w 1
Compal Flex Book - tablet czy laptop? W zasadzie nowy typ urządzenia 2 w 1
Źródło zdjęć: © ifworlddesignguide
Jan Domański
19.02.2020 20:34, aktualizacja: 09.03.2022 08:41

Laptop niczym Samsung Galaxy Fold? No prawie, bo nie ma drugiego małego wyświetlacza widocznego po złożeniu. O takiej koncepcji informowali wcześniej Lenovo i Intel, a teraz projekt pokazuje również Compal.

Choć jeśli produkt trafi na rynek, to podobnie jak inne sprzęty Compala pod inną marką. To firma będąca producentem OEM dla innych biznesów. Ewentualna premiera komputera i jego wycena jest uzależniona od możliwych zamówień na jego produkcję.

Flex Book jest czymś pomiędzy laptopem a tabletem. Tablet z racji na jeden duży ekran bez zintegrowanej klawiatury, ale laptop dzięki składaniu, a tym bardziej nakładce z klawiaturą - nie musimy liczyć tylko na ekranową.

W momencie rozłożenia dostajemy jeden duży ekran, a lekko składając efekt podobny do książki. Układając obie połówki podobnie do otwartego laptopa, otrzymujemy sprzęt przypominający 13-calowy tradycyjny komputer przenośny. Wtedy na jego dolnej części ekranu włączymy klawiaturę ekranową lub umieścimy przystawkę z fizycznymi klawiszami.

Obraz
© ifworlddesignguide

Compal Flex Book to w zasadzie tablet-laptop 2 w 1, ale z zupełnie nowego, jeszcze nieznanego na rynku segmentu. Mamy tablety PC z doczepianą klawiaturą jak Microsoft Surface, laptopy konwertowalne w postaci chociażby różnych HP x360, ale też typowe hybrydy jak ASUS Transformer. Koncepcja Compala Flex Book to coś, czego jeszcze nie uświadczymy w sklepach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)