Cooler Thermaltake V1 chłodzi i zdobi

Wygląda tak, że aż szkoda zamykać go w obudowie komputera. Cooler procesora Thermaltake V1 zachwycił swoim wyglądem nawet jurorów reddot design award, którzy nagrodzili go za wygląd właśnie.

Cooler Thermaltake V1 chłodzi i zdobi
Tomek Goździewicz

29.07.2008 | aktual.: 15.03.2022 11:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda tak, że aż szkoda zamykać go w obudowie komputera. Cooler procesora Thermaltake V1 zachwycił swoim wyglądem nawet jurorów reddot design award, którzy nagrodzili go za wygląd właśnie.

Sprzęt jest na rynku już od pewnego czasu, dostępny bywa nawet w polskich sklepach za cenę od ok. 130 złotych, ale jego wygląd naprawdę predestynuje go do podziwiania w galeriach sztuki (lub w galeriach internetowych, takich jak nasza).

Niekonwencjonalny wygląd idzie w parze z dużymi możliwościami. Wykonany całkowicie z miedzi V1, wyposażony w 4 heat-pipe'y o łącznej długości prawie metra, umożliwia odprowadzanie ciepła czterema oddzielnymi kanałami. Otoczony podwójnym wachlarzem miedzianych radiatorów, podświetlony niebieskimi diodami wiatrak o średnicy 120 mm może kręcić się z prędkością 1300-2000 obr/min, przy minimalnej prędkości poziom hałasu to tylko 12 dBA. A wygląda jak nie z tej planety.

Cooler waży ponad 600 gramów i przeznaczony jest dla wszystkich aktualnych procesorów Intela i AMD. Na pewno istnieją wydajniejsze metody chłodzenia, ale czy są one równie piękne?

Źródło: DVICE

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.