Cyberparenting: dzieciaki i nowe technologie na Gadżetomanii

Cyberparenting: dzieciaki i nowe technologie na Gadżetomanii

Cyberparenting: dzieciaki i nowe technologie na Gadżetomanii
Bartłomiej Kossakowski
03.12.2013 06:51, aktualizacja: 03.12.2013 11:43

Cyberparenting to wspólny projekt serwisu Parenting.pl i Gadżetomanii. Spodoba się przede wszystkim wszystkim rodzicom!

Witajcie, rodzice!

Życie powoli, ale konsekwentnie przenosi się do cyberprzestrzeni. Pokolenie dzisiejszych rodziców kilkulatków wchodziło w świat gier komputerowych w sposób naturalny już jako nastolatki. Dzisiejsi trzydziestolatkowie jak przez mgłę, ale jeszcze pamiętają świat bez Internetu i telefonów komórkowych. Ich dzieci być może będą umiały sobie wyobrazić świat bez mediów społecznościowych, ale ci, którzy przychodzą na świat teraz, nie zrozumieją, co znaczyły dla ich rodziców spotkania przy trzepaku.

Gadżetomania dla małych i dużych

Tymi słowami zachęcał do lektury dział Cyberparenting portalu Parenting.pl. Redakcja Gadżetomanii wspomagała go merytorycznie od miesięcy.

Od dziś artykuły z jego archiwum przeczytacie także na łamach Gadżetomanii. Dowiecie się, jakie gry są dobre dla dzieci, czego nie powinny robić w Internecie, jakie są pozytywne aspekty grania, a na co uważać.

381223152417907612

Zaczęliśmy uzupełniać archiwum, wkrótce pojawią się też nowe teksty. Większość zagadnień pozostała aktualna - mamy nadzieję, że artykuły się Wam przydadzą, zachęcamy również do dyskusji.

Autorami tekstów są rodzice, a jednocześnie fachowcy w temacie nowych technologii i gier, choćby znani Wam (także z Gadżetomanii): Jakub Kowalski z 11bit studios (prowadzi też Zagraceni.pl) czy Tomek Kreczmar, wieloletni szef pasma programowego Hyper+ (udziela się również na CyberTata.pl). Ja miałem przyjemność przez kilka lat pracować w czasopiśmie "Gry dla Dzieci", więc również napisałem kilka tekstów.

Zapraszam do czytania i komentowania:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)