Cyfrowe ramki do zadań specjalnych

Cyfrowe ramki do zadań specjalnych
Szymon Adamus

10.02.2008 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Patrząc na szacunkowe ilości elektronicznych ramek jakie zaleją niedługo rynek, nie trudno zrozumieć producentów, że chcą zainteresować klientów czymś więcej niż tylko możliwością wyświetlania na nich zdjęć.

I tak nowy Mustek PF-E700 to nie tylko ekran 7 cali o rozdzielczości 480 x 234 pikseli (a łudziłem się, że będzie więcej), możliwość odtwarzania filmów AVI, MPEG i muzyki MP3, ale także funkcja zegarka, budzika i termometru na dodatkowym, mniejszym LCD u dołu.

Ramka czytająca karty pamięci SD, SDHC, MMC, Compact Flash i Memoty Stick Pro Duo ma kosztować 150 dolarów. Pojawi się kwietniu. Nieco drogo za taką nędzną rozdzielczość, ale w tym przypadku chociaż mamy zegarek i budzik przy łóżku.

Inny pomysł na dodatkowe wykorzystanie potencjału elektronicznych ramek ma artysta Revital Cohen badający związki między człowiekiem a maszyną. Proponuje on tak zwaną Telepresence Frame, ramkę, która zbiera i wyświetla informacje o zdrowiu domowników.

Patrząc na szacunkowe ilości elektronicznych ramek jakie , ramkę, która zbiera i wyświetla informacje o zdrowiu domowników.

Obraz

Oby tylko taka ramka nigdy się nie myliła. Jakbym zobaczył ciągłą linię, zamiast rytmicznego puk puk puk, to wirtualny gadżet mogłaby zaserwować mi całkiem realny zawał.

Źródło i fot.: electronista.com, interaction.rca.ac.uk

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)