Cyfrowe TVP ma pierwsze problemy

Cyfrowe TVP ma pierwsze problemy
Szymon Adamus

14.10.2009 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cyfrowa platforma Telewizji Polskie dopiero raczkuje, ale już ma pierwsze problemy. Podobno Piotr Farfał, poprzedni prezes TVP, nie dopilnował niektórych kwestii prawnych przez co aktualnie kanały, które miały być darmowe są zakodowane.

Cyfrowa platforma Telewizji Polskie dopiero raczkuje, ale już ma pierwsze problemy. Podobno Piotr Farfał, poprzedni prezes TVP, nie dopilnował niektórych kwestii prawnych przez co aktualnie kanały, które miały być darmowe są zakodowane.

Od godziny 00:00 dnia 09 października 2009 zakoduje sygnał TVP1, TVP2, TVP HD i TVP Sport. Indywidualny odbiór będzie możliwy za pomocą dedykowanego odbiornika z kartą warunkowego dostępu - czytamy na oficjalnej stronie cyfrowego TVP.

A miało być tak pięknie.

W naszym pakiecie FTA – spot beam, czyli bez konieczności kupowania karty, będą kanały TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TV Puls i TV Trwammówił w sierpniu Piotr Farfał. Dodatkowo prowadzimy rozmowy z kilkoma nadawcami, którzy za darmo chcieliby zaprezentować swoją ofertę programową

Teraz okazuje się, że hucznie zapowiadany, darmowy pakiet stracił wiele ze swej cenowej atrakcyjności. Nadawca był zmuszony zakodować darmowe stacje.

Zagraniczne firmy, które sprzedają prawa do konkretnych wydarzeń sportowych, albo programów telewizyjnych, podpisują umowy na ich nadawanie na terenie jednego państwa - powiedział Dziennikowi Bogusław Piwowar p. o przewodniczącego rady nadzorczej. A sygnał z platformy TVP jest odbierany daleko poza naszymi granicami. Musielibyśmy teraz negocjować umowy i najpewniej do tego dopłacać.

Piotr Farfał prezes TVP o starciu Platformy Cyfrowej TVP

Obecny zarząd zrzuca całą winę na Piotra Farfała tłumacząc, że to on obiecywał "góry złota". Jak nie trudno się domyślić były prezes ma nieco inne zdanie na temat całej sytuacji.

*To bzdura! *- Mówi Farfał. 99,9 proc. audycji nie rodziło problemów prawnych. Chodzi o zaledwie kilka imprez, jak Euro 2012 czy skoki narciarskie. I można było zakodować konkretne mecze, a nie cały kanał. To strzał w wiarygodność telewizji. Jeśli ta decyzja zostanie utrzymana będzie oznaczać koniec platformy TVP

Farfał oskarża nowy zarząd o działanie na niekorzyść TVP.

Niezła reklama dla TVP.

Mann i Materna - reklama w TVP

Bez względu na to kto odpowiada za aktualną wpadkę (widzów to chyba akurat najmniej interesuje) jest klops. Miała być nowa, niesamowicie konkurencyjna w stosunku do innych nadawców platforma, a już na starcie jest mała afera.  A szkoda bo sygnał cyfrowej platformy TVP jest kodowany w MPEG4, a wybór kanałów zadowoliłby zapewne niejedną osobę, która nie ma ochoty pakować się w kilkuletnią umowę z nadawcą.

Osobiście jestem nadal pozytywnie nastawiony do całego projektu i wierzę, że aktualne problemy da się pokonać. Tylko dlaczego u nas wszystko co dobre musi rodzić się w takich bólach?*

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)