Cykl filmów na motywach powieści Stevena Kinga w SCI FI Channel

Cykl filmów na motywach powieści Stevena Kinga w SCI FI Channel

Cykl filmów na motywach powieści Stevena Kinga w SCI FI Channel
Blomedia poleca
04.11.2008 17:24

Czy King jest obdarowanym rzadkim talentem geniuszem? Czy największy wpływ na jego karierę miał fakt, że kiedy był małym chłopcem jego ojciec wyszedł po papierosy i już nie wrócił? Jedno nie ulega wątpliwości - jest Królem Horrorów. Jego pierwsza powieść Carrie ukazała się wiosną 1974, a już w 1976 została sfilmowana przez Briana De Palmę. Od 17 listopada kanał SCI FI zaprasza na Tydzień Króla Horrorów.

Czy King jest obdarowanym rzadkim talentem geniuszem? Czy największy wpływ na jego karierę miał fakt, że kiedy był małym chłopcem jego ojciec wyszedł po papierosy i już nie wrócił? Jedno nie ulega wątpliwości - jest Królem Horrorów. Jego pierwsza powieść Carrie ukazała się wiosną 1974, a już w 1976 została sfilmowana przez Briana De Palmę. Od 17 listopada kanał SCI FI zaprasza na Tydzień Króla Horrorów.

Carrie ujrzała światło dzienne dzięki żonie Stephena, która po tym jak przeczytała kilka pierwszych stron, namówiła męża do skończenia powieści. Potem King stworzył kolejne bestsellery: Miasteczko Salem, Lśnienie, Bastion i wiele wiele innych.

Carrie (emisja na kanale SCI FI 17 listopada o 23:00) znalazł się na liście 100 najbardziej poruszających filmów w kinematografii amerykańskiej ogłoszonej przez American Film Institute. Tym filmem debiutował John Travolta (jako Billy Nolan).

Carrie Trailer

Carrie White (Sissy Spacek) jest inna niż jej koledzy. Nie interesuje się płcią przeciwną, nie chodzi na imprezy, nie zabiega o popularność. W szkole nie ma łatwego życia - nikt jej nie rozumie i nie ma przyjaciół. Na dodatek mieszka z matką, która jest religijną fanatyczką. Życie Carrie ulega zmianie, kiedy po szkolnym balu, na którym została ośmieszona i poniżona, postanawia przestać dusić w sobie wściekłość. Wszyscy dowiadują się, że Carrie ma przerażające zdolności?. Sissy Sapcek, za rolę Carrie została nominowana do Oscara, a Piper Laurie (jako Margaret White) otrzymała nominacje do Oscara i Złotego Globu. Film jest wciągający, ale warto zwrócić szczególną uwagę na dwie sceny: śmierci Normy Watson (P.J. Soles) i lunatyczny spacer Sue Snell (w tej roli Amy Irving). Podczas kręcenia sceny, w której Norma z zostaje zabita wężem strażackim, podobno doszło do wypadku. Aktorka P. J. Soles zemdlała podczas zdjęć. W scenie nocnego spaceru Sue aktorka szła tyłem.

Kolejny horror na antenie SCI FI w cyklu Tydzień Króla Horrorów to Podpalaczka (emisja na kanale SCI FI 18 listopada o 23:00).

Obraz

Zarobienie kasy w szybki sposób jest kuszące, tym bardziej, że wszystko, co trzeba zrobić to pozwolić zrobić sobie zastrzyk z eksperymentalną substancją. Skutki tej kuracji są niewyobrażalne: Andy McGee (David Keith), jego żona Vicky (Heather Locklear) oraz ich córeczka Charcie (w jednej ze swoich pierwszych ról Drew Barrymore) nabywają niezwykłych umiejętności. Andy siłą woli potrafi sprawić, by ludzie zachowywali się tak, jak on tego chce, jego żona ma zdolności telekinetyczne i telepatyczne, a słodka Charlie potrafi oczami rozniecać ogień. Wkrótce rodziną zaczynają interesować się agenci badający niezwykłe przypadki?

Obraz

Już niedługo dla czytelników Niezłego Kina, dzięki uprzejmości SCI FI Channel, będziemy mieli atrakcyjny konkurs związany z tym filmem!

Powieść Mroczna połowa (emisja 19 listopada o 23:00) została sfilmowana w 1993 roku. Rok później film został nominowany w 4 kategoriach (najlepszy horror, aktorka drugoplanowa, reżyseria oraz charakteryzacja) do Saturna ? nagrody Akademii Science Fiction, Fantasy i Horroru.

Kilkunastoletni Thad Beaumont dowiaduje się, że ma guza mózgu. Diagnoza jest bardzo dziwna. Okazuje się, że guz jest pozostałością po nienarodzonym bracie bliźniaku. Beaumonta (w tej roli Timothy Hutton) spotykamy 23 lata później. Mężczyzna pracuje na uczelni. Jest także autorem ambitnych powieści psychologicznych. Niestety nie przynosi to mu pieniędzy, więc pod pseudonimem George Stark wydaje krwawe kryminały? Niebawem jego życie zamienia się w prawdziwy koszmar?

Cykl Mistrza Horrorów zakończy czteroodcinkowy miniserial Stukostrachy (emisja 20 i 21 listopada o 23:00 i 00:00). W rolach głównych zobaczymy m.in. Jimmiego Smitsa (jako Jim ?Gard? Gardnem),  Joannę Cassidy (jako Ruth) oraz Marg Helgenberger (jako Bobbi Anderson). Akcja Stukostrachów rozgrywa się w spokojnym miasteczku - Haven. Pewnego dnia Bobbi, podczas spaceru w lesie, potyka się o wystający z ziemi kawałek metalu. Kobieta postanawia odkryć całość znaleziska. Nikt nie spodziewa się, jak duży wpływ na mieszkańców Haven będzie miało to odkrycie. Mieszkańcy poddają się wpływowi ogromnej mocy?

Źródło: inf.prasowa

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)