„Czarna dziura” nad Antarktydą(?)

Rzecz miała miejsce prawie osiem lat temu. Wtedy to Fred Bruenjes, fotograf i astronom, wybrał się na Antarktydę. Jego celem było sfotografowanie całkowitego zaćmienia słońca. Efekt? Widać na zdjęciu. Fotografia ta ma swoją historię.

„Czarna dziura” nad Antarktydą(?)
Katarzyna Kieś

Rzecz miała miejsce prawie osiem lat temu. Wtedy to Fred Bruenjes, fotograf i astronom, wybrał się na Antarktydę. Jego celem było sfotografowanie całkowitego zaćmienia słońca. Efekt? Widać na zdjęciu. Fotografia ta ma swoją historię.

Tytułowej „czarnej dziury” nie sposób nie zauważyć na zdjęciu. Macie zatem niepowtarzalną okazję obejrzeć, jak wygląda całkowite zaćmienie słońca nad Antarktydą – i to w całej okazałości. Jak można przeczytać w portalu io9 – zdjęcie zostało nieco podkoloryzowane, by uzyskać lepszy efekt.

Tak naprawdę to, co macie okazję oglądać powyżej, powstało z nałożenia na siebie czterech fotografii. Celem retuszu i przeróbek było uzyskanie bardziej „dramatycznego” efektu. Biel i pustka pustyni śnieżnej, przesłaniająca naszą gwiazdę dzienną tarcza Księżyca i niesamowita poświata wychodząca gdzieś spoza ziejącej czernią dziury – tak, ten obraz przemawia do wyobraźni.

Zanim zaczniecie krytykować to, że podrasowano zdjęcie, weźcie pod uwagę, że jego autor uczciwie przyznał, iż fotografia to efekt obróbki. Poza tym pewnie niewielu Czytelników tego bloga będzie miało okazję wybrać się na tę zimniejszą stronę naszego globu. A ilu trafi podczas tej podróży na całkowite zaćmienie Słońca?

Źródło: io9

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.